Tom i Jerry

Tom-and-Jerry

Czy lubicie kreskówki z parą sympatycznych bohaterów; gamoniowatym kotem Tomem i sprytną myszką Jerry? Być może to już ostatnie chwile, kiedy można je jeszcze obejrzeć, bowiem wkrótce zostaną zakazane. Padły bowiem ofiarą poprawności politycznej doprowadzonej do granic absurdu. Okazało się, że filmy Tom & Jerry… propagują rasizm. Poszło o postać Mammytwoshoes, która wprowadza trochę zamieszania w życie Toma i Jerrego. Właściwie nie tyle o postać, co jej nogi. Bowiem Mammytwoshoes nigdy nie pojawia się w filmach w całej okazałości; najczęściej widać jej nogi (ewentualnie jeszcze trochę powyżej). Nie ma jednak wątpliwości, że jest to osoba płci żeńskiej o pokaźnej tuszy i czarnym kolorze skóry. W dodatku jest służącą! Czarną służącą!

Tom-and-Jerry1

Więc amerykańska organizacja do walki z rasizmem i ksenofobią rozpętała kampanię przeciwko kreskówce, a na czele kampanii stanęła aktorka Whoopi Goldberg, znana z różnych inicjatyw tego typu. Pierwszym efektem kampanii jest wprowadzenie przez Amazon Prime i iTunes specjalnych ostrzeżeń przed każdym odcinkiem filmu. Ale obłęd zaczyna zataczać coraz szersze kręgi, więc należy się spodziewać całkowitego zakazu emisji i sprzedaży.

Nie sądzę, aby tak piękna i pożyteczna akcja ograniczyła się tylko do Ameryki. Bez wątpienia zagości także w kraju nad Wisłą. Więc, tak na wszelki wypadek, zwracam uwagę na filmy o koziołku Matołku, małpce Fiki Miki oraz Bolku i Lolku. Toż to czysty rasizm!

Tom-and-Jerry2

Tom-and-Jerry3

Tom-and-Jerry6

Tom-and-Jerry5

Tom-and-Jerry8

Tom-and-Jerry7

One Response

  1. mirek 08/11/2014

Dodaj komentarz