Pochwal się swoją stylizacją: Teodor

Dwóch czytelników przysłało mi zdjęcia w odpowiedzi na moje zaproszenie do pochwalenia się swoją stylizacją. W scenerii świątecznie udekorowanego centrum handlowego, przystojni, młodzi mężczyźni w swoich starannych i przemyślanych stylizacjach prezentują się znakomicie. Dzisiaj publikuję zdjęcia Teodora, zaś za dwa tygodnie przyjdzie czas na Aleksandra.

Teodor postanowił pochwalić się stonowaną stylizacją casualową zbudowaną na bazie klasycznej, granatowej marynarki, dżinsów, niebieskiej koszuli i czarnych butów. Gdyby nie było zdjęć i gdyby poprzestać na powyższym opisie, można by skwitować sprawę jednym słowem: nuda. W rzeczywistości nie tylko nie ma mowy o nudzie, ale efekt końcowy jest więcej niż znakomity. A wszystko za sprawą niuansów, które są przemyślane w każdym calu, oraz za sprawą dodatków, które świadczą o doskonałym wyczuciu stylu Teodora.

Marynarka jest wełniana, zapinana na dwa guziki, ładnie dopasowana, ma właściwą długość rękawów i szerokie klapy. Szczególnie ta ostatnia cecha czyni ją bardzo stylową (marynarki z wąskimi klapami nie wyglądają dobrze). Ciemnogranatowe dżinsy, lekko sprane w nierównomierny sposób, robią fantastyczne wrażenie! Są bardzo wąskie, co wysmukla sylwetkę i tak szczupłego Teodora. Mężczyźni noszący wąskie spodnie (tzw. rurki) często popełniają dwa błędy: mają te spodnie za długie, oraz nie prasują ich przed każdym założeniem, co powoduje, że mają wypchane kolana i wskutek tego fatalnie wyglądają. Teodor nie popełnił tych błędów: spodnie są świeżo wyprasowane i podwinięte, przez co kończą się nieco nad kostką. Tak powinno być – brawo. Dzięki prześwitowi pomiędzy butami a spodniami, rzucają się w oczy piękne granatowe skarpetki w duże, ciemnoczerwone grochy. Kolor czerwony pojawia się jeszcze raz – na pasku zegarka. Chylę czoła przed dbałością o dobór dodatków. A przy okazji zegarka muszę podkreślić, że jest on bardzo efektowny, a jednocześnie nie jest gadżeciarski. Niebieska tarcza doskonale współgra z resztą składników zestawu. Niestety nie umiem rozpoznać marki.

Koszula Teodora, na pierwszy rzut oka wyglądająca całkiem zwyczajnie, ale w rzeczywistości jest bardzo nietuzinkowa. Jest to bowiem koszula typu button-down kryty. Czyli ma kołnierzyk zapinany jest na guziczki, ale guziczki są ukryte pod nim. Powiększyłem jedno ze zdjęć i wyciąłem fragment, na którym jest to widoczne. Bardzo stylowy element. Na pochwałę zasługuje też dobór poszetki. Muszę powiedzieć, że wybór czarnej w białe groszki był dość ryzykowny, ale okazał się strzałem w dziesiątkę. I na koniec buty, które są bardzo stylowym dopełnieniem całego zestawu. Są to czarne monki zapinane na jedną klamrę, wykonane z nubuku, ale z gładkimi, błyszczącymi noskami.

11 komentarzy

 1. LT 30/12/2014
 2. MarSz 30/12/2014
  • Jan Adamski 30/12/2014
 3. Mad 02/01/2015
  • Jan Adamski 02/01/2015
 4. LadyM. 02/01/2015
  • Jan Adamski 02/01/2015
 5. Mad 02/01/2015
 6. LadyM. 02/01/2015
 7. LadyM. 02/01/2015
 8. taxus 02/12/2015

Zostaw komentarz