Wrogość państwa wobec dzieci, odwołana

ustawa_2

W dniu 2 lutego 2015 roku opublikowałem wpis o wrogości państwa polskiego wobec chorych dzieci. Chodziło o ustawę uchwaloną przez Sejm 15 stycznia, która pozbawiała dzieci chore na dysleksję, możliwości ukończenia szkoły podstawowej, co najprawdopodobniej eliminowałoby je w przyszłości z życia społecznego. Napisałem, że proces legislacyjny nie jest zakończony i poinformuję moich czytelników o dalszym biegu sprawy.

Najwyraźniej okazało się, że niektórzy senatorowie czytują mój blog, bowiem już 6 lutego, na posiedzeniu komisji senackiej rozpatrującej ustawę, senator Andrzej Szewiński zgłosił poprawkę, która przywracała stan prawny z poprzedniej ustawy, to znaczy wprowadzała zapis, że ‚nauczyciel jest obowiązany dostosować wymagania edukacyjne do indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych ucznia’. Poprawka została niespodziewanie poparta przez minister edukacji (czyżby też czytała?), po czym przyjęta przez komisję. W dniu 7 lutego sprawa była przedmiotem posiedzenia plenarnego Senatu. W głosowaniu nad poprawką wzięło udział 80 senatorów. Za przyjęciem poprawki oddanych zostało… 80 głosów.

Wprawdzie proces legislacyjny nadal nie jest zakończony (Sejm będzie rozpatrywał poprawki Senatu na posiedzeniu w dniach 18 – 20 lutego), ale prawdopodobieństwo odrzucenia tej poprawki jest praktycznie zerowe. Tak więc dzieci z dysleksją nasiloną będą miały możliwość uzyskiwania promocji do kolejnych klas i ukończenia szkoły. Czyli tak jak dotychczas.

Niniejszym odwołuję wrogość państwa polskiego wobec chorych dzieci.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.