Lato w pastelach

Żywe kolory triumfalnie wkroczyły do mody męskiej. Wprawdzie na ulicach polskich miast nie widać ich jeszcze zbyt wiele, ale mam nadzieję, że to się zmieni. Bo nadchodzące lato, to będzie lato w pastelach! Przy czym pojęcie pasteli należy nieco rozciągnąć w kierunku kolorów nasyconych. W każdym jednak razie żaden mężczyzna dbający o swój wygląd, nie będzie się mógł obyć bez kolorowej marynarki, chinosów czy koszuli, nie mówiąc już o krawacie czy skarpetkach. Pastelowe garnitury to już wyższy stopień wtajemniczenia ale trzeba przyznać, że wyglądają odlotowo, więc godne są polecenia. Szczególnie te z dwurzędowymi marynarkami. Na dwóch zdjęciach poniżej – kilka wybranych propozycji z kolekcji Versace wiosna/lato 2015, a na kolejnym – scenka z Pitti Uomo.

Kolorem roku 2015 jest marsala (pisał o tym niedawno Mr Vintage). I zapewne ten kolor będzie obecny w męskich stylizacjach. Ja jednak przewiduję, że prawdziwą furorę zrobią kolory: pistacjowy i różowy – w różnych odcieniach.

Jeśli ktoś uważa, że kolory zaprezentowane powyżej, to jednak zbyt odważne propozycje dla poważnego mężczyzny, to zapewniam, że można iść jeszcze dalej, o czym świadczą zdjęcia poniżej. Zwracam uwagę, że czwarte ze zdjęć to propozycje naszego rodzimego Bytomia. Nie są to już wprawdzie tytułowe pastele, lecz mocne, nasycone kolory, ale one też będą obecne w letnich stylizacjach.

Mam też propozycje dla mniej odważnych, ale chętnych do kolorystycznych eksperymentów. Kolorowa marynarka jest super, ale można pozostać przy marynarce bardziej tradycyjnej, połączonej z kolorową koszulą (plus krawat/muszka i poszetka) lub kolorowymi spodniami.

Moje zamiłowanie do kolorowych stylizacji zapewne przerodzi się w konkretne letnie projekty, które zaprezentuję na blogu. Mam pewien pomysł, który chciałbym zrealizować i podzielić się nim z czytelnikami. Póki co, napotykam trudności z jego wcieleniem w życie, ale mam nadzieję, że się uda. Jeszcze nie zdradzę szczegółów, mogę tylko zapowiedzieć, że będzie to dość niezwykła stylizacja. A w oczekiwaniu na nią sięgnąłem do kilku zdjęć z lata 2014. Już poprzednie lato było dla mnie bowiem latem w pastelach!

We wpisie wykorzystałem zdjęcia ze stron: bgfashion.net/ blogs.nordstrom.com/ bytom.com/ emm-a-man.com/ ew.com/ infashionchicago.com/ myfivestar.tumblr.com/ offbeatbridge.com/ onewed.com/ parisiangentleman.fr/ spirehim.com/ versace.com/ thehoneypress.blogspot.com/ thegentleman.com.br/ fashionfoodandflirts.wordpress.com/ itsadriancano.blogspot.co.uk/ hercampus.com/

[banner id=”9907″]

Tags:,

9 komentarzy

 1. Małgorzata 13/04/2015
  • Jan Adamski 13/04/2015
 2. Pablinho 14/04/2015
  • Jan Adamski 14/04/2015
   • Pablinho 14/04/2015
 3. koneser mody męskiej 14/04/2015
  • Jan Adamski 14/04/2015
 4. PaniPonura 16/04/2015
 5. Daisy K 19/04/2015

Zostaw komentarz