Dostawa żywności

Ptaki_dostawa_zywnosci_04

Ptaki wychowujące młode muszą się nieźle uwijać, żeby zapewnić im dostawę pożywienia. Młode szpaki, które wylęgły się w budce lęgowej w moim ogródku, właśnie postanowiły poznać szeroki świat. Wcześniej miałem okazję fotografować rodziców donoszących pokarm. A żarłoczność młodych była niebywała. Na ostatnim zdjęciu w zestawie widać młodzieńca, który szykuje się do opuszczenia budki. Uczynił to w kilka sekund po zrobieniu tego zdjęcia.

Ptaki_dostawa_zywnosci_01 Ptaki_dostawa_zywnosci_02 Ptaki_dostawa_zywnosci_03 Ptaki_dostawa_zywnosci_05 Ptaki_dostawa_zywnosci_06 Ptaki_dostawa_zywnosci_07 Ptaki_dostawa_zywnosci_08

Młode kapturki sfotografowałem już po opuszczeniu przez nie gniazda. Siedziały sobie cichutko na drzewie w oczekiwaniu na dostawę pożywienie. Przytulone do siebie przeważnie drzemały a ożywiały się, gdy pojawiała się mama z jedzeniem. Mama szybko rozdzielała przyniesiony pokarm i odlatywała po następną porcję. Taki cykl powtarzał się po wielekroć. W końcu gdzieś odleciały i już więcej ich nie zobaczyłem.

Ptaki_dostawa_zywnosci_09 Ptaki_dostawa_zywnosci_10 Ptaki_dostawa_zywnosci_11 Ptaki_dostawa_zywnosci_12 Ptaki_dostawa_zywnosci_13 Ptaki_dostawa_zywnosci_14

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.