Księga zdziwień odc.12

Zdziwienie_14

  1. Rząd Grecji chce uzyskać od Unii Europejskiej pieniądze na konsumpcję: wypłatę emerytur i płace dla budżetówki, ponieważ zbiera z podatków mniej niż wynoszą wydatki.
  2. Unia jest skłonna przekazać kolejne miliardy od europejskich podatników dla greckich emerytów i urzędników ale żąda, żeby Grecy wprowadzili takie zmiany, żeby w przyszłości można było te transfery ograniczyć i Gracja stała się samowystarczalna.
  3. O zwrocie środków asygnowanych przez Unię nie ma już mowy. Wszyscy milcząco przyjmują, że przepadły.
  4. Grecja nie godzi się na to, żeby w przyszłości stała się samowystarczalna. Uważa, że Unia powinna ją utrzymywać w nieskończoność.
  5. Żeby pokazać swoją determinację i brak zgody na żądania Unii, rząd grecki ogłasza referendum, w którym pyta naród czy ten chce, żeby ludzie mieli więcej pieniędzy, czy jednak wolą mieć mniej.
  6. Grecy wolą więcej i dlatego nie godzą się na porozumienie z Unią, która może im te pieniądze dać.
  7. Rząd grecki wsparty wolą narodu, który odrzuca porozumienie z Unią, rozpoczyna z nią rozmowy.
  8. Rząd grecki godzi się na warunki stawiane przez Unię.
  9. Piłeczka jest po stronie greckiego parlamentu: może postąpić zgodnie z wolą Greków wyrażoną w referendum, albo zgodnie z porozumieniem z Unią, które gwarantuje dopływ gotówki.

No i czy to wszystko może nie dziwić?

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.