Czterdziestolatkowie

Mężczyzna czterdziestoletni to przeważnie mężczyzna z ustabilizowanym życiem zawodowym i rodzinnym. Zwykle w tym wieku zaczyna nieco zwalniać w swoim pędzie do sukcesu i rozglądać się wokół. Zaczyna wyraźniej dostrzegać innych ludzi i wykazywać większą empatię. Jego system wartości stopniowo ewoluuje, a na plan pierwszy wysuwa się dbałość o swoją rodzinę i o siebie samego. Beztroska i zabawa nie są mu wprawdzie jeszcze całkiem obce, ale powaga i zaduma zajmują już ważne miejsce. A jak wygląda dbałość o ubiór i umiejętność dostosowania stroju do sytuacji i okoliczności? Niestety nie jest z tym tak dobrze, jak można by sobie życzyć. Szczególnie w naszym rodzimym grajdołku panuje dość powszechne przekonanie, że nie strój zdobi człowieka. To z gruntu fałszywe przekonanie! Oczywiście przymioty charakteru, mądrość, zaradność, ogłada towarzyska, czy wreszcie uroda są ważne, ale to wcale nie znaczy, że strój jest nieważny. Gdy widzimy nieznajomego na ulicy, w tramwaju, w centrum handlowym czy w kinie, to nic nie wiemy o jego – być może wielkich – przymiotach; oceniamy go wyłącznie na podstawie wyglądu.

W dzisiejszym wpisie postanowiłem się przyjrzeć kilku znanym czterdziestolatkom. Wybór nie jest przypadkowy. Sięgnąłem do tych, którzy – jak mi się wydaje – wyznają zasadę, że jednak strój zdobi człowieka. Nie są ideałami: David Beckham od lat nosi zbyt długie spodnie, Matthew McConaughey i Neil Patrick Harris mają zamiłowanie do koszul ze zbyt małymi kołnierzykami. Jared Leto lubi eksperymentować i czasami zdarza mu się przegiąć (ostatnio coraz rzadziej), a Leonardo Di Caprio zapina dolny guzik marynarki. Część z nich (szczególnie Amerykanów) nie docenia roli poszetki i po prostu ją ignoruje. Ale mimo wszystko; czy nie jest przyjemnie na nich popatrzeć?

.

BRADLEY COOPER lat 40

.

DANIEL CRAIG lat 47

.

NEIL PATRICK HARRIS lat 42

.

MATTHEW McCONAUGHEY lat 45

.

DAVID BECKHAM lat 40

.

JON HAMM lat 44

.

ADRIEN BRODY lat 42

.

BEN AFFLECK lat 43

.

JARED LETO lat 43

.

LEONARDO DI CAPRIO lat 40

We wpisie wykorzystałem zdjęcia ze stron: gq.com.mx/ justjared.com/ thefashionisto.com/ popsugar.com/ stylebistro.com/ warosu.org/ celebithy.com/ sparklesandshoes.com/ thegloss.com/ tomandlorenco.com/ upscalehype.com/ dailymail.co.uk/ fansshare.com/

8 komentarzy

  1. Wieslaw 01/10/2015
  2. Alan 01/10/2015
  3. Chris 01/10/2015
    • Jan Adamski 02/10/2015
  4. Storm 02/10/2015
  5. PaniPonura 03/10/2015
    • Jan Adamski 04/10/2015

Zostaw komentarz