Nieskazitelne piękno: Wielki Kanion Kolorado

 

Płaskowyż Kolorado w stanie Arizona w USA i przepływająca przez niego rzeka o tej samej nazwie, tworzą jedno z najpiękniejszych i najbardziej widowiskowych miejsc na naszej planecie – Wielki Kanion Kolorado. Liczy on sobie 446 km długości i osiąga głębokość do około 1600 m. W najwęższym miejscu ma 800 m szerokości, ale gdzieniegdzie rozszerza się do nawet 29 km. Jest wiele hipotez na temat jego powstania. Najpopularniejsza mówi o jego żłobieniu przez rzekę przez miliony lat, jednak wiele badań temu przeczy. Niewykluczone, że powstał w bardzo krótkim czasie w wyniku jakiegoś kataklizmu tektonicznego.

Wybrałem kilkanaście zdjęć przedstawiających monumentalne piękno Wielkiego Kanionu Kolorado. Ostatnie z nich pokazują platformę widokową Skywalk, wybudowaną w latach 2006 – 2007. Balkon w kształcie podkowy, ze szklaną podłogą, jest zawieszony na wysokości 1219 m nad dnem kanionu.

Wykorzystane zdjęcia pochodzą ze stron: 7-themes.com/ boomsbeat.com/ buzzoop.com/ fullhdpictures.com/ gatetoadventures.com/ hdwallpapere.com/ hippowallpapers.com/ kingmantransportation.com/ zmescience.com/ landscapehdwalls.com/ lifewallpaperz.com/ travel.nationalgeographic.com/ travevacationtour.com/

Jedna odpowiedź

  1. Dorota 04/11/2015

Zostaw komentarz