Al Gore

Gore_1

Al Gore ma dziś 68 lat i należy do grona bardzo bogatych Amerykanów, z majątkiem przekraczającym 100 milionów dolarów. Miał 30 lat, gdy został po raz pierwszy wybrany do Kongresu. Później z sukcesem kontynuował karierę polityczną, a jej ukoronowaniem było stanowisko wiceprezydenta, które piastował przez dwie kadencje u boku prezydenta Bila Clintona (1993 – 2001). W roku 2000 otarł się o prezydenturę wygrywając wybory powszechne (51 mln głosów) z Georgem Bushem (50,5 mln głosów), ale przegrywając głosowanie elektorów. Po roku 2000 zasłynął jako zwolennik tezy, że człowiek jest w stanie sterować cyklami klimatycznymi planety. Jako jeden z pierwszych zaczął nazywać dwutlenek węgla – ‚zanieczyszczeniem’, a emisję tego gazu – ‚truciem’, co jest sprzeczne z faktami, ale bardzo poprawne politycznie. Dziś obydwa te pojęcia są powszechnie używane w odniesieniu do CO2, co sytuuje działalność Ala Gora jako jedną z największych manipulacji opinią publiczną w historii.

W 2006 roku Al Gore wydał książkę ‚Niewygodna prawda’ przetłumaczoną na niemal wszystkie języki świata. Na jej podstawie powstał film o tym samym tytule. Książka i film są uznawane za biblię religii globalnego ocieplenia i w niemałym stopniu przyczyniły się do ugruntowania poglądu, że to nie natura, lecz ludzi są odpowiedzialni za cykliczne zmiany klimatu na Ziemi. Książka podaje wiele ‚faktów’ świadczących o dewastacji środowiska przez człowieka. Np. takie, że Wisła jest tak zanieczyszczoną rzeką, że jej woda nie nadaje się nawet do celów przemysłowych, a powietrze w Polsce jest tak zatrute, że dla ochrony przed nim, dzieci są wysyłane do głębokich sztolni nieczynnych kopalni soli. W 2007 roku Gore został laureatem pokojowej nagrody Nobla. Ostatnio aktywność Ala Gora na froncie walki z globalnym ociepleniem, zdecydowanie zmalała, głównie ze względu na różne jego wypowiedzi samoośmieszające. Jednak na tej działalności zdążył zarobić ogromne pieniądze. Gdy odchodził z polityki jego majątek był oceniany na 10 milionów dolarów. Można więc w przybliżeniu oszacować, że walka o klimat przyniosła mu około 90 milionów. Niemało.

Poniżej wklejam bardzo ciekawy film z przesłuchania Gora przed komisją senacką. Film ma polskie napisy i trwa nieco ponad 5 minut. Warto poświęcić ten czas na jego obejrzenie.

3 komentarze

  1. qq 21/12/2015
  2. Maciej 26/12/2015
    • Jan Adamski 27/12/2015

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.