Wenecja pełna kolorów

Od czasu do czasu, w dziale Styl i moda męska, nieco odchodzę od podstawowej tematyki, żeby pokazać coś naprawdę niezwykłego. A karnawał w Wenecji jest właśnie czymś takim. Zresztą nie jest on całkiem oderwany od stylu i mody; wszak chodzi w nim o ubiory. Ubiory, które a zakresie kolorystyki przebijają wszystko, co można sobie wyobrazić. Dla mnie weneckie kostiumy są piękne i fascynujące. A pretekstem do ich pokazania jest fakt, że karnawał, a właściwie festiwal twa w najlepsze i właśnie zbliża się do półmetka. Rozpoczął się 23 stycznia, a zakończy 9 lutego. Główna maskarada odbędzie się 6 lutego. Gdyby ktoś chciał się wybrać, to jeszcze zdąży. Kostiumy można wypożyczyć (np. tutaj) a koszt wypożyczenia wynosi 300 euro za pierwszy dzień i 110 euro za każdy następny. Maskę trzeba dokupić i tu ceny są bardzo zróżnicowane: od kilkunastu do euro do około 2000. Dla tych, którzy się nie wybierają, przygotowałem mały przegląd tegorocznych kreacji. Oto Wenecja pełna kolorów!

Kostiumy kostiumami, ale warto też zwrócić uwagę na liczne imprezy i parady odbywające się podczas festiwalu. Oto kilka wybranych zdjęć, które pochodzą z theguardian.com.

We wpisie wykorzystałem zdjęcia ze stron: alexciting.com/ chromasia.com/ ciao.citalia.com/ grazytravel.net/ greatrail.com/ ibtimes.co.uk/ italyguides.com/ jimzuckerman.com/ mel365.com/ pappaspost.com/ pinterest.com/ starhotels.com/ teletextholidays.co.uk/ timmannakee.com/ venetoinside.com/

Zostaw komentarz