Kamizelki, kamizelki…

Podczas wizyty w Warszawie Luki Rubinacciego, miałem przyjemność oprowadzać go po ciekawych miejscach naszej stolicy. W słoneczną i ciepłą niedzielę, gdy w programie był spacer w Łazienkach, koncert chopinowski i zwiedzanie Pałacu na wyspie, Luca włożył koszulę z krawatem i kamizelkę. Pomyślałem sobie, że to dobry pretekst, żeby poświęcić kamizelkom odrębny wpis. Nie zamierzam jednak tematu kamizelek zbytnio roztrząsać; chciałbym się skupić na pokazaniu kilku możliwości potraktowania kamizelki jako okrycia wierzchniego. W ostatnim czasie takie podejście stało się popularne i nie wzbudza już kontrowersji. Szyje się nawet kamizelki z plecami z tego samego materiału co przody, żeby jeszcze bardziej podkreślić ich charakter jako okrycia wierzchniego. Ale kamizelka z plecami podszewkowymi też z powodzeniem spełnia taką rolę. Kamizelka Luki miała właśnie plecy podszewkowe.

Muszę tutaj wstawić pewien wtręt napisany później niż cały wpis. Bowiem wpis powstał przed ponad miesiącem i czekał sobie w mojej blogowej poczekalni na ustalenie terminu publikacji. I oto kilka dni temu, Luca Rubinacci, na swoim Instagramie, zamieścił zdjęcie, które zrobiłem mu moim telefonem komórkowym, na Starym Mieście w Warszawie. Podobne zdjęcie wykorzystałem zresztą, jako główne zdjęcie tego wpisu. Nie mogłem jednak nie odnotować zdjęcia Luki z Instagrama tym bardziej, że jego komentarz towarzyszący zdjęciu, idealnie się wpisuje w temat moich rozważań w tym wpisie: ‚Kamizelka może być miłym dodatkiem w lecie, gdy jest bardzo gorąco i trudno wkładać na siebie coś więcej’.

Niestrudzonym propagatorem kamizelki jako wierzchniego okrycia w lecie, jest Guillaume Bo (dwa kolejne zdjęcia). Przy okazji jest też propagatorem kapeluszy kanotier. Ale ostatnio kamizelek nie trzeba już propagować: stały się po prostu modne. Na zakończonej niedawno edycji Pitti Uomo, wielu uczestników postawiło właśnie na kamizelki. W bardzo pięknej kamizelce pokazał się m.in. nasz rodak Daniel, mieszkający na stałe w Hiszpanii. Jego kamizelka miały plecy podszewkowe, ale z pięknej tkaniny doskonale współgrającej z przodem. Wyglądało to naprawdę świetnie, co widać na załączonym podwójnym zdjęciu. Nie mogę też nie odnotować, że kamizelki są obowiązkowym ubiorem na turniejach snookera. Na dwóch ostatnich zdjęciach poniższego zestawu, widzimy największe sławy snookera: Judd’a Trumpa i Ronniego O’Sullivana – na pierwszym i Shuana Murphy’ego – na drugim.

Skoro kamizelki kojarzą się ze snookerem (a szerzej z bilardem), to postanowiłem sesję zdjęciową pokazującą moje kamizelki, umiejscowić w pokoju bilardowym. Autorką zdjęć jest Małgorzata Adamska.

Stylizacja I: kamizelka Vistula, spodnie Norman, koszula Osovski, muszka Manufaktura Much, buty Yanko, skarpetki Hot Socks, szelki Profuomo, zegarek Drobiny Czasu.

Stylizacja II: kamizelka Norman, spodnie McNeal, koszula Osovski, muszka EM Men’s Accesories, buty Meka, skarpetki Hot Socks, poszetka 4Gentleman.

Stylizacja III: kamizelka EM Men’s Accesories, spodnie Montego, koszula Osovski, muszka EM Men’s Accesories, buty Yanko/TheShine, skarpetki EM Men’s Accesories, kot Olufen.

Stylizacja IV: kamizelka EM Men’s Accesories, spodnie Vistula, koszula Osovski, muszka EM Men’s Accesories, buty Bexley, skarpetki Wola, zegarek Drobiny czasu.

Stylizacja V: kamizelka EM Men’s Accesories, spodnie Vistula, koszula Osovski, muszka Bowstyle, buty Nord, skarpetki Wola, kot Olufen.

Tags:

13 komentarzy

 1. Czarek 09/07/2016
  • Jan Adamski 09/07/2016
 2. Chris 09/07/2016
  • Jan Adamski 09/07/2016
 3. Wojtek D 09/07/2016
 4. Krzysztof 10/07/2016
  • Jan Adamski 10/07/2016
 5. Teodor 12/07/2016
 6. Simon 13/07/2016
 7. Eryk M. 18/07/2016
  • Jan Adamski 18/07/2016
 8. Łukasz 03/08/2016
 9. Lila 17/09/2016

Zostaw komentarz