New York Fashion Week

Na początku września, w Nowym Jorku, odbył się kolejny Tydzień Mody NYFW – jedna z najważniejszych imprez modowych świata. Spróbowałem się przyjrzeć stylizacjom obecnych tam,  znanych postaci świata filmu, telewizji, estrady i sportu. Nie wszyscy wypadli przekonywująco.

Moda_meska_NYFW_01

Na początek to co najlepsze; różne pokolenia, ta sama klasa. Justinowi Therouxowi (po lewej) zmieniłbym tylko buty, a Mattowi Lauerowi włożyłbym poszetkę do brustaszy.

Moda_meska_NYFW_02

Joe Jonas w dwóch odsłonach: świetne garnitury, świetne buty. W obu stylizacjach bez skarpetek, czyli włoska sprezzatura w natarciu. Trochę za wąskie spodnie w dwurzędowym garniturze, no i ciemne koszule psują efekt końcowy.

Moda_meska_NYFW_03

Perfekcja: Johanes Huebl (po lewej) w świetnym garniturze z dwurzędową kamizelką i w dobrze dobranych butach. Hendrik Lundquist: wzorzec.

Moda_meska_NYFW_04

Próbka stylu Dandy. Zastanawiam się, czy aby Al Sharpton (po lewej) nie zagląda do mojego bloga. Bo Chris Bosh raczej nie – w przeciwnym razie byłby w marynarce.

Moda_meska_NYFW_05

Prosta i poprawna stylizacja Jaya Pharoaha (po lewej) i awangardowa – Victora Cruza. Stylizacja Victora nie podoba mi się, ale doceniam inwencję. Gdyby założył muszkę, albo przynajmniej rozpiął górny guzik koszuli – byłoby lepiej.

Moda_meska_NYFW_06

Davidowi Beckhamowi (po lewej) rzadko można coś zarzucić. Tym razem można: za długie spodnie. Za to Baz Luhrmann pomylił marynarki; wziął tę o jeden rozmiar za małą.

Moda_meska_NYFW_07

Brad Goreski (po lewej) wyglądałby całkiem dobrze, gdyby strzepnął jakieś paprochy, które przyczepiły mu się do marynarki. Z kolei Ben McKenzie powinien oddać marynarkę do krawca, celem skrócenia rękawów.

Moda_meska_NYFW_08

Bramkarze na dyskotece w Koziołkach Dolnych nie wpuściliby Tiësta (po lewej) w takim stroju, do środka. A przecież stylizacja ze sweterkiem też może być udana, co udowadnia Alan Cumming.

Moda_meska_NYFW_09

Pharrell Williams (po lewej) zawsze wkłada wiele wysiłku w to, żeby źle wyglądać. I znów mu się udało: wygląda fatalnie. DJ Cassidy jest usprawiedliwiony, bo prawdopodobnie śpieszy się na tenisa. Tylko po co mu ten kapelusz?

Moda_meska_NYFW_10

Nie znam się na kalesonach, więc nie wiem po co są te białe naszywki na łydkach u Russela Westbrooka (po lewej). Stylizację trudno ocenić ze względu na niekompletność: brak spodni. J.R. Smith ubierał się pewnie po ciemku i wkładał na siebie co popadnie. No i nie wyszło.

Moda_meska_NYFW_11

Wiele lat temu mama kupiła mi taką kapotę w GS-ie. Też o dwa numery za dużą, ale była przynajmniej ciepła. Afrojack (po lewej) musiał ją trafić w jakimś secondhandzie. Jeśli chodzi o stylizację Brendana Fallisa, to nie mam nic przeciwko eksperymentom kolorystycznym, ani użyciem tkanin, które wyszły z mody 20 lat temu. Ale przynajmniej rozmiar mógł dobrać właściwy, a nie o numer za duży i na całkiem inny wzrost.

.

.

Przy ilustrowaniu niniejszego wpisu wykorzystałem zdjęcia z gq.com.

3 komentarze

  1. Paweł 07/11/2014
    • Jan Adamski 09/11/2014
      • Paweł 09/11/2014

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.