Pochwal się swoją stylizacją: Teodor

Dwóch czytelników przysłało mi zdjęcia w odpowiedzi na moje zaproszenie do pochwalenia się swoją stylizacją. W scenerii świątecznie udekorowanego centrum handlowego, przystojni, młodzi mężczyźni w swoich starannych i przemyślanych stylizacjach prezentują się znakomicie. Dzisiaj publikuję zdjęcia Teodora, zaś za dwa tygodnie przyjdzie czas na Aleksandra.

Moda_meska_Teodor_02

Teodor postanowił pochwalić się stonowaną stylizacją casualową zbudowaną na bazie klasycznej, granatowej marynarki, dżinsów, niebieskiej koszuli i czarnych butów. Gdyby nie było zdjęć i gdyby poprzestać na powyższym opisie, można by skwitować sprawę jednym słowem: nuda. W rzeczywistości nie tylko nie ma mowy o nudzie, ale efekt końcowy jest więcej niż znakomity. A wszystko za sprawą niuansów, które są przemyślane w każdym calu, oraz za sprawą dodatków, które świadczą o doskonałym wyczuciu stylu Teodora.

Moda_meska_Teodor_03

Marynarka jest wełniana, zapinana na dwa guziki, ładnie dopasowana, ma właściwą długość rękawów i szerokie klapy. Szczególnie ta ostatnia cecha czyni ją bardzo stylową (marynarki z wąskimi klapami nie wyglądają dobrze). Ciemnogranatowe dżinsy, lekko sprane w nierównomierny sposób, robią fantastyczne wrażenie! Są bardzo wąskie, co wysmukla sylwetkę i tak szczupłego Teodora. Mężczyźni noszący wąskie spodnie (tzw. rurki) często popełniają dwa błędy: mają te spodnie za długie, oraz nie prasują ich przed każdym założeniem, co powoduje, że mają wypchane kolana i wskutek tego fatalnie wyglądają. Teodor nie popełnił tych błędów: spodnie są świeżo wyprasowane i podwinięte, przez co kończą się nieco nad kostką. Tak powinno być – brawo. Dzięki prześwitowi pomiędzy butami a spodniami, rzucają się w oczy piękne granatowe skarpetki w duże, ciemnoczerwone grochy. Kolor czerwony pojawia się jeszcze raz – na pasku zegarka. Chylę czoła przed dbałością o dobór dodatków. A przy okazji zegarka muszę podkreślić, że jest on bardzo efektowny, a jednocześnie nie jest gadżeciarski. Niebieska tarcza doskonale współgra z resztą składników zestawu. Niestety nie umiem rozpoznać marki.

Moda_meska_Teodor_04

Moda_meska_Teodor_06

Koszula Teodora, na pierwszy rzut oka wyglądająca całkiem zwyczajnie, ale w rzeczywistości jest bardzo nietuzinkowa. Jest to bowiem koszula typu button-down kryty. Czyli ma kołnierzyk zapinany jest na guziczki, ale guziczki są ukryte pod nim. Powiększyłem jedno ze zdjęć i wyciąłem fragment, na którym jest to widoczne. Bardzo stylowy element. Na pochwałę zasługuje też dobór poszetki. Muszę powiedzieć, że wybór czarnej w białe groszki był dość ryzykowny, ale okazał się strzałem w dziesiątkę. I na koniec buty, które są bardzo stylowym dopełnieniem całego zestawu. Są to czarne monki zapinane na jedną klamrę, wykonane z nubuku, ale z gładkimi, błyszczącymi noskami.

Moda_meska_Teodor_07

Moda_meska_Teodor_08

Moda_meska_Teodor_09

Moda_meska_Teodor_10

Moda_meska_Teodor_05

12 komentarzy

 1. LT 30/12/2014
 2. MarSz 30/12/2014
  • Jan Adamski 30/12/2014
 3. Mad 02/01/2015
  • Jan Adamski 02/01/2015
 4. LadyM. 02/01/2015
  • Jan Adamski 02/01/2015
 5. Mad 02/01/2015
 6. LadyM. 02/01/2015
 7. LadyM. 02/01/2015
 8. taxus 02/12/2015
 9. Marcus 23/05/2022

Dodaj komentarz