Duda z ręką w nocniku

Duda

Kandydat na prezydenta Andrzej Duda obudził się z ręką w nocniku. Jak wiadomo zaapelował wcześniej do prezydenta Bronisława Komorowskiego o zawetowanie specustawy górniczej. Wprawdzie proces legislacyjny nie jest jeszcze zakończony i Duda nie mógł wiedzieć, jaki będzie jej ostateczny kształt, ale założył, że będzie zły i prezydent powinien ją zawetować.

A tu nagle niespodzianka: rząd ustąpił żądaniom górników, obiecał im wszystko co chcieli (w tym masę pieniędzy od podatników), ale żeby to wszystko zrealizować potrzebna jest ustawa. Więc ma ją prezydent podpisać, czy ma ją zawetować? Duda, gdy się przebudził i zorientował, gdzie tkwi jego ręka, powinien był w zasadzie poinformować prezydenta, że jego apel o zawetowanie ustawy nie jest już aktualny. Rzecz jasna nie zrobił tego i próbuje robić dobrą minę do złej gry. Dzisiaj ogłosił natomiast: ‘Szkoda, że musiało dojść do strajku górników, a cena porozumienia jest zbyt wysoka. Swoją nieodpowiedzialną polityką pani premier Kopacz do tego doprowadziła, nie prowadząc dialogu społecznego i łamiąc w ten sposób polską konstytucję.’ Zabrzmiało to niezwykle poważnie, szczególnie stwierdzenie o zbyt wysokiej cenie porozumienia. Żałuje górnikom tych dwóch miliardów?

Andrzej Duda nie zapomniał, że zwracał się w tej sprawie do prezydenta Komorowskiego, zapomniał tylko o szczegółach. Dzisiaj tak o tym mówił: ‘Prezydent powinien od razu zareagować, wystąpić o dialog, zwrócić się o wstrzymanie prac nad ustawą, po to żeby można było wcześniej uzyskać to porozumienie, żeby ludzie nie musieli zostawać w kopalni na dole. Szkoda że prezydent tego nie zrobił.’

Andrzej Duda przebywał dzisiaj w Wierzchosławicach na uroczystościach 141 rocznicy urodzin Wincentego Witosa, zorganizowanych przez NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność. Obwieszczenie światu doniosłych myśli kandydata Andrzeja Dudy nie było jedynym pożytkiem dzisiejszych uroczystości w Wierzchosławicach. Drugim było uświadomienie Polakom, że istnieje taki twór jak NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność. Dwa doniosłe wydarzenia!

Aha! Jeszcze trzecie: widok Andrzeja Dudy z ręką w nocniku. Bezcenne!

.

Cytaty za Interia.pl (tutaj).

Dodaj komentarz