Raport Deloitte potwierdza moje tezy

deloitte-ecommerce-raport

22 listopada ubiegłego roku opublikowałem wpis Podatki w Polsce na tle UE, w którym starałem się obalić, rozpowszechniane przez ekspertów rządowych i powtarzane przez media, kłamstwo, jakoby podatki płacone przez Polaków były niskie w porównaniu z innymi krajami. Dokonałem własnych obliczeń i udowodniłem tezę, że Polacy płacą jedne z najwyższych, a być może najwyższe podatki w Europie.

Dzisiaj na portalu Bankier.pl ukazał się artykuł omawiający raport z badań przeprowadzonych przez firmę doradczą Deloitte w 19 krajach Europy: Polsce, Niemczech, Francji, Holandii, Luksemburgu, Austrii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Malcie, Grecji, Irlandii, Szwajcarii, Belgii; Danii, Szwecji, Czechach i Słowacji. Przy zaangażowaniu ogromnego potencjału Firmy Deloitte i zastosowaniu dość skomplikowanego algorytmu do obliczeń, konkluzja raportu jest taka, że Polacy płacą jedne z najwyższych podatków w Europie, a w niektórych przypadkach – najwyższe. Polecam lekturę artykułu w Bankier.pl.

Można też oczywiście poprzestać na moim artykule sprzed dwóch miesięcy. Bo chociaż moje analizy były siłą rzeczy uproszczone, to okazały się niezwykle trafne.

2 komentarze

  1. krzysztofc 29/01/2015
    • Jan Adamski 29/01/2015

Dodaj komentarz