Kolorowa tradycja

palma_2

Niedziela palmowa jest dla Chrześcijan ważnym świętem. Ale dla wszystkich jest okazją do podziwiania pięknych tradycji kultywowanych w tym dniu. Niewątpliwie może też być okazją do zadumy nad tym, jak szybko podziw i uwielbienie motłochu może się zamienić w nienawiść i chęć upokorzenia. Dziś możemy to obserwować na co dzień. I dziś dzieje się to przeważnie w szybszym tempie niż 2 tysiące lat temu. W ówczesnej Jerozolimie musiało minąć 5 dni żeby wybuch entuzjazmu i uwielbienia, przerodził się w eksplozję nienawiści i irracjonalnej żądzy krwi.

Nie będę się jednak wdawał w rozważania socjologiczne, ani tym bardziej teologiczne. Proponuję spojrzeć na piękną, kolorową tradycję i podziwiać.

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA Niedziela_palmowa_02 OLYMPUS DIGITAL CAMERA Niedziela_palmowa_04 Niedziela_palmowa_05 Niedziela_palmowa_06 OLYMPUS DIGITAL CAMERA Niedziela_palmowa_08 Niedziela_palmowa_09 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Niedziela_palmowa_12 OLYMPUS DIGITAL CAMERA Niedziela_palmowa_14 Niedziela_palmowa_15 Niedziela_palmowa_16 Niedziela_palmowa_17 Niedziela_palmowa_18 Niedziela_palmowa_19 Niedziela_palmowa_20

Dodaj komentarz