Najdłuższe spodnie świata

Najdluzsze_spodnie_01b

Niezmiennie smutkiem napawa mnie fakt, że tak wielu mężczyzn w Polsce nosi zbyt długie spodnie. Pisałem już o tym tutaj. Postanowiłem wrócić do tematu, ale tym razem z lekkim przymrużeniem oka, i spróbować zaprezentować najdłuższe spodnie świata. Sprowokował mnie do tego niedawny pokaz kolekcji Kanye Westa (zdjęcie główne wpisu), który z karykaturalnie długich spodni uczynił swój znak rozpoznawczy. Dla mnie jest to widok wyjątkowo nieestetyczny, ale nie wykluczam, że znajdzie swoich fanów. Tym bardziej, że zadziała tu magia Westa, amerykańskiego rapera i producenta muzycznego, a nade wszystko – celebryty i męża Kim Kardashian.

Najdluzsze_spodnie_02

buźka_02

Zanim przejdę do wyśmiewania się ze zbyt długich, nieestetycznych i żałosnych spodni, dla porządku, przypomnę, jaka powinna być długość właściwa. Z jednym wyjątkiem powinna być taka, żeby na nogawkach nie tworzyły się żadne fałdy ani załamania. Nogawki powinny dotykać butów, ale się na nich nie opierać. Należy jednak mieć na uwadze, że im spodnie są węższe – tym powinny być krótsze i na odwrót. Przy nogawkach o szerokości 22 cm lub większej (dziś rzadko spotykanych) przednia część nogawki może lekko opierać się na bucie tworząc niewielkie załamanie (i to jest ten wspomniany wyjątek). Ale linia spodni z tyłu musi pozostać jednolita i niczym nie zakłócona. Przy spodniach – rurkach, o szerokości nogawki 16 cm lub mniej, nogawka powinna się kończyć w okolicach kostki, czyli ok. 2 cm nad krawędzią buta. Poniżej przykład prawidłowej długości spodni garniturowych i najlepszego sposobu ich podtrzymywania: przy pomocy szelek.

Najdluzsze_spodnie_03

buźka_04

Najciekawsza próba bicia rekordu świata w długości spodni miała miejsce na premierze filmu ‘Anna Karenina’ w londyńskim Odeonie, 4 września 2012 roku. W konkurencji wystartowali odtwórcy głównych ról męskich w filmie: Jude Law w szarym, dwurzędowym garniturze, oraz Aaron Taylor-Johnson w czarnym smokingu. Aaron dodatkowo startował w kategoriach najgorzej leżącej marynarki i najdłuższych rękawów.

Najdluzsze_spodnie_04 Najdluzsze_spodnie_05 Najdluzsze_spodnie_06

buźka_06

A teraz mała zagadka: kim jest i czym się zajmuje elegancki mężczyzna na zdjęciu poniżej? Jeśli pomyśleliście, że to klown na jakiejś maskaradzie, to wyprowadzam was z błędu. Tak się po prostu nosi Bobby Huggins – trener koszykarski.

Najdluzsze_spodnie_07

buźka_12

Michael Fassbender, nie przeszedł wprawdzie do kolejnej rundy walki o tytuł posiadacza najdłuższych spodni (przegrał z młodzieńcami na kolejnym zdjęciu), ale i tak odnotował kilka wpadek: marynarka smokingowa ma patki na kieszeniach (a nie powinna), koszula ma za małe wyłogi kołnierzyka i za mały rozmiar. Największą wpadką jest jednak założenie knita, który jest krawatem nieformalnym i nie nadaje się nawet do eleganckich dziennych garniturów. Założenie go do smokingu, to już nawet nie wpadka – to obciach.

Najdluzsze_spodnie_08 Najdluzsze_spodnie_09

buźka_08

Poniżej zdjęcia panów w skrajnie odmiennych rodzajach ubiorów. Colin Farrell i Evan McGregor w czarnych, formalnych garniturach, oraz Gerard Butler i Aaron Eckhart na całkowitym luzie. Colin prezentuje swoje dużo za długie spodnie plus szereg innych wpadek: zbyt obszerną marynarkę, okropną koszulę z maleńkim kołnierzykiem przypinanym na guziczki i śledzia, który wygląda fatalnie. W kontraście do niego, Evan prezentuje się bardzo dobrze. Niestety ma za krótką marynarkę z guzikiem usytuowanym zbyt wysoko. Ale długość spodni – prawidłową! Z kolei u Gerarda i Aarona rzucają się przede wszystkim w oczy zaniedbane buty. No i oczywiście za długie spodnie Aarona.

64th Annual Venice Film Festival : Cassandra's Dream - Premiere - Day 5

W konkursie na najdłuższe spodnie, Sam Worthington (poniżej) pewnie by odpadł w drugiej rundzie. Ale gdyby wystartował w konkurencji na najbardziej niechlujny ubiór, to finał miałby murowany. Za buty i rozchełstaną koszulę oraz za fakt, że tak się ubrał na jakąś ważną imprezę (premierę?) o czym świadczy strój jego partnerki. Wygląda przy niej jak jakiś menel. No, może jak ekskluzywny menel, ze względu na garnitur dobrej klasy.

Najdluzsze_spodnie_11

W Polsce konkursy na najdłuższe spodnie są często łączone z innymi konkursami. Np. dwa lata temu – z Paszportami Polityki.

Najdluzsze_spodnie_15

buźka_10

Także sklepy wysyłkowe konkurują u nas o to, któremu z nich uda się lepiej wmówić polskim mężczyznom, konieczność posiadania harmonijek nad butami. Poniżej dwa przykłady z wielu. Pierwszy to Zolando, drugi – Blud.

Najdluzsze_spodnie_13

Najdluzsze_spodnie_14

buźka_14

Przegląd najdłuższych spodni świata kończę tym czym zaczynałem: ofertą ubiorów Kanye Westa. Niech wszystkie zaprezentowane zdjęcia będą dla was przestrogą: strzeżcie się zbyt długich spodni!

Najdluzsze_spodnie_12

 [banner id=”9907″]

14 komentarzy

 1. Ninja Benevento 13/03/2015
  • Jan Adamski 13/03/2015
 2. Albert Borowiecki 13/03/2015
  • Jan Adamski 13/03/2015
 3. Paweł 15/03/2015
 4. Katarzyna 16/03/2015
 5. Mike 17/03/2015
  • Jan Adamski 17/03/2015
 6. Justyna 17/03/2015
  • Jan Adamski 17/03/2015
 7. Krzysztof Gzyl 22/09/2015
 8. adam270 24/10/2015
  • Jan Adamski 24/10/2015
 9. Andy 13/08/2016

Dodaj komentarz