Drukowany garnitur

Moda_meska_print_01a

Jednym z niewątpliwych hitów sezonu wiosna/lato 2015 będą garnitury i marynarki z tkanin drukowanych w różne wzory. Od spokojnych, ledwo odcinających się od tła, aż do wyraźnych i kolorowych. Jaskółki tego trendu można było zaobserwować już wcześniej w stylizacjach co odważniejszych panów. Za ciosem poszli projektanci znanych domów mody, proponując w swoich kolekcjach istne cuda. Jedne nadające się do codziennego lub tylko okazjonalnego wykorzystania, inne zupełnie oderwane od rzeczywistości. Postanowiłem zrobić mały przegląd odlotowych męskich ubiorów. Przyjąłem kryterium, że wybieram tylko takie ubiory, które ja sam byłbym gotów na siebie włożyć. Niekoniecznie zresztą jako całość, lecz przynajmniej niektóre z elementów. Np. nie włożyłbym bajecznie wzorzystych garniturów Dolce & Gabbana, ale samą marynarkę, w połączeniu z neutralnymi, jednokolorowymi spodniami – jak najbardziej.

Moda_meska_print_02

Właściwie większość liczących się domów mody, w swoich kolekcjach na sezon wiosna/lato 2015, przedstawiła marynarki lub całe garnitury uszyte z materiałów w drukowane wzory. Najdalej posunął się wspomniany powyżej Dolce & Gabbana, prezentując bajecznie kolorowe garnitury z motywami kwiatowymi, ale także bardziej stonowane, szare i brązowe garnitury w czarne grochy i inne wzory. Wszystkie zachwycające, ale czy do zastosowania w normalnych sytuacjach? Można mieć co do tego wątpliwości, chociaż jak napisałem powyżej nie wahałbym się aby je włożyć i wybrać się np. na letni spacer na Stare Miasto.

Moda_meska_print_06Moda_meska_print_04fashionising.com (2)dolce_gabbana_05

Drukowane marynarki i garnitury pojawiają się nie tylko na wybiegach, ale także na ulicach i oczywiście różnego rodzaju imprezach modowych. Jak zawsze można liczyć na niezawodnego Nicka Woostera, ale i inni nie pozostają w tyle.

Moda_meska_print_17 Moda_meska_print_16 Pharrell Williams Moda_meska_print_08 Moda_meska_print_03 Moda_meska_print_07

Moda_meska_print_18Moda_meska_print_14Moda_meska_print_15Moda_meska_print_13Moda_meska_print_09Moda_meska_print_11

Próbowałem znaleźć drukowane marynarki i garnitury w ofercie polskich producentów. Owoc tych poszukiwań jest skromny: dwie marynarki z Vistuli (skądinąd bardzo interesujące) i marynarka moro z Zary. Ale za to jeśli trochę rozszerzyć zakres poszukiwań z marynarek na koszule, to natkniemy się na niezwykłe propozycje Marthu.com: artystyczne wizje przeniesione na męskie koszule. Piękne!

Moda_meska_print_22

Moda_meska_print_12Moda_meska_print_19Moda_meska_print_20Moda_meska_print_21

We wpisie wykorzystałem zdjęcia ze stron: bloglovin.com/ fletchingarrows.com/ lustlight.com/ modainamorato.tumblr.com/ wwd.com/ vertigomag.co.uk/ fashionising.com/ helpmystyle.com/ jaiperdumaveste.com/ thebestfashionblog.com/ marthu.com/ newyorkerrollmodels.com/ nyfifth.com/ onobello.com/ pinterest.com/ severalfashion.com/ vistula.pl/ zara.com/ style.com/ tomoto0309.tumblr.com/ tumblr.neimanmarcus.com/

[banner id=”9907″]

4 komentarze

  1. Daisy K 25/04/2015
    • Jan Adamski 25/04/2015
  2. Oggy 01/05/2015
    • Jan Adamski 01/05/2015

Dodaj komentarz