Ikony męskiego stylu: Hirofumi Kurino

Hirofumi_Kurino_02

Japońska sieć modowa United Arrows, założona w roku 1989, zrobiła oszałamiającą karierę i dziś należy do największych w Japonii. Duża w tym zasługa Hirofumi Kurino – współzałożyciela i dyrektora kreatywnego firmy. Ten niewysoki mężczyzna o ujmującym wyglądzie i z charakterystyczną grzywą siwych włosów, jest bardzo popularny w Japonii. Jest też jednym z ulubionych obiektów fotografów mody ulicznej, a trzeba dodać, że jest stałym bywalcem wielu targów i imprez modowych w Europie i USA. Zresztą jest bardzo wdzięcznym obiektem do fotografowania zarówno ze względu na ujmujący wygląd, jak i na styl, który prezentuje. Jest to styl. który określiłbym jako elegancję na luzie, aczkolwiek do wielu jego stylizacji bardziej pasowałoby określenie: luzactwo. Ale luzactwo bez żadnych negatywnych skojarzeń, ale za to z nutką kokieterii. Kokieterii przejawiającej się w tym, że przemyślana i wystudiowana stylizacja ma wyglądać jak skomponowana naprędce, od niechcenia, z elementów które akurat nawinęły się pod rękę.

Hirofumi_Kurino_04Hirofumi_Kurino_03Hirofumi_Kurino_06

Hirofumi_Kurino_05 Hirofumi_Kurino_07

Charakterystyczne jest zamiłowanie Hirofumi do obszernych spodni, krótkich marynarek, dżinsowych koszul i sportowych butów. Krawat zakłada rzadko, zastępując go czasami szalikiem, apaszką lub fularem, ale najczęściej nosi koszulę rozpiętą pod szyją. Obuwie preferuje raczej ciężkie, na grubej podeszwie, trochę w stylu Nicka Woostera. Jest uznawany za prekursora zakładania sneakersów do garnituru. W takich zestawieniach można go zobaczyć bardzo często. A jeśli sneakersy, to obowiązkowo New Balance.

Hirofumi_Kurino_09

Ciekawe jest też podejście Hirofumi Kurino do kolorów: lubi zestawy monochromatyczne, które jednak przełamuje jakimś kolorowym dodatkiem; szalikiem, rękawiczkami czy torbą. Jeśli już mowa o torbach, to warto zwrócić uwagę, że Hirofumi często nosi torby na długim pasku, który przerzuca przez ramię. A przecież mężczyzna w marynarce i z torbą na ramieniu – nie wygląda dobrze. Jakby tego było mało, Hirofumi paraduje często z… plecakiem. Nie natknąłem się jednak na żadne jego zdjęcie, na którym miałby plecak założony na obydwa ramiona. Zawsze nosi go na jednym ramieniu, albo po prostu w ręku, jak teczkę.

Hirofumi_Kurino_10 Hirofumi_Kurino_11 Hirofumi_Kurino_12 Hirofumi_Kurino_13 Hirofumi_Kurino_14 Hirofumi_Kurino_15

Hirofumi Kurino jest ikoną stylu przede wszystkim dla Japończyków. Ale o jego międzynarodowej pozycji świadczyć może fakt, że Scott Schuman, czyli słynny Sartorialist, zaprasza go na swoje spotkania najważniejszych postaci światowej mody męskiej. Bo bez wątpienia, Hirofumi jest osobą bardzo wpływową w świecie mody. Czemu zresztą trudno się dziwić zważywszy, że kontroluje on pokaźną część rynku liczącego ponad 100 milionów konsumentów.

Hirofumi_Kurino_16

We wpisie wykorzystałem zdjęcia ze stron: amsterdam-ftv-blog.com/ blog.trashness.com/ district.jp/ district-style.tumblr.com/ fashionpost.jp/ forthediscerningfew.com/ gqjapan.jp/ le21eme.com/ meoutfit.com/ mitypfashionstreetsnap.blogspot.com/ shugourata.sakura.ne.jp/ trendsmen.com/ weixin.itokit.com/

[banner id=”9907″]

8 komentarzy

  1. Bartek 03/05/2015
  2. Marek Adamski 03/05/2015
  3. Daisy K 04/05/2015
  4. tomek 13/05/2015
  5. Maciej 23/08/2015
  6. Maciej 23/08/2015

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.