Moja prognoza

Prognoza

Przewiduję, że w wyborach prezydenckich wygra ten z kandydatów, który w debacie telewizyjnej wystąpi z białą poszetką włożoną do kieszonki piersiowej w marynarce – brustaszy. (czytaj także: Poszetka, głupcze!) Ponadto szanse kandydata radykalnie zwiększy zawiązanie krawata węzłem prostym, zamiast węzłem windsorskim. (czytaj także: Wiązanie krawata). Na zdjęciach powyżej obaj kandydaci mają krawat zawiązany w węzeł windsorski, który jest ulubionym węzłem polskich polityków (oraz Władimira Putina i Xi Jinpinga). Politycy zachodni częściej używają ładniejszego i bardziej stylowego węzła prostego (np. Barack Obama, David Cameron, Matteo Renzi, Benjamin Netanjahu).

Muszę jeszcze wyjaśnić, że hasło ‘Poszetka, głupcze!’ nie odnosi się do poziomu intelektualnego kandydatów. Jest ono parafrazą hasła Billa Clintona z 1992 roku: ‘Economy, stupid!’ (gospodarka, głupcze). Dość powszechnie uważa się, że to hasło było głównym elementem, który spowodował, że Bill Crinton pokonał urzędującego prezydenta Georga Busha (seniora) i został prezydentem Stanów Zjednoczonych. Wygrał też kolejne wybory i był prezydentem przez dwie kadencje.

6 komentarzy

 1. Małgorzata 14/05/2015
  • Jan Adamski 14/05/2015
 2. Marek Adamski 14/05/2015
  • Jan Adamski 14/05/2015
   • Marek Adamski 14/05/2015
    • Jan Adamski 14/05/2015

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.