Nigel Farage odc.1

IMG_9624z

Nigel Farage jest deputowanym do Parlamentu Europejskiego z ramienia brytyjskiej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP), której przewodniczy. W Parlamencie Europejskim zasiada nieprzerwanie od 20 lipca 1999 roku! Jego partia UKIP cieszy się obecnie w Wielkiej Brytanii poparciem około 25% obywateli. W wyborach do Izby Gmin w roku 2015 UKIP zdobyła około 13% głosów, ale tylko dwa mandaty (skutek ordynacji większościowej).

Nigel Farage jest zajadłym przeciwnikiem Unii Europejskiej w takiej postaci w jakiej obecnie ona występuje. Krytykuje jej zbiurokratyzowanie, brak mandatu demokratycznego dla podejmowanych decyzji, przeregulowanie gospodarek i realizację absurdalnych a kosztownych programów (np. próbę sterowania cyklami klimatycznymi na planecie). W PE jest jednym z najczęstszych mówców (zasiada w pierwszym rzędzie). Jego poglądy wzbudzają duże kontrowersje, zaś niewyparzony język powoduje, że niekiedy przekracza granicę dobrego smaku. Np. nazwał kiedyś Hermana Van Rompuya – człowiekiem o chryzmie mokrej szmaty. Jednak wiele jego diagnoz zaskakuje swoją trafnością, zaś głoszone tezy, idące pod prąd poprawności politycznej, wydają się słuszne. Dlatego postanowiłem wprowadzić nowy cykl: w dziale Świat wokół nas będę prezentował wybrane wystąpienia Nigela Farage’a. Dziś pierwszy odcinek.

Nie mogę też nie zwrócić uwagi na dbałość o ubiór, jaką prezentuje brytyjski europoseł. Zawsze klasycznie elegancki, ale z małą nutką ekstrawagancji. Jego dwurzędowy garnitur, który widzimy na filmie poniżej, nie tylko doskonale leży, ale ma także niezwykły i piękny kolor: szarość z domieszką wrzosowego. Do tego intensywnie różowa koszula i granatowy krawat w grochy, zawiązany węzłem four in hand. Szkoda tylko, że w brustaszy zabrakło poszetki. Np. różowej w granatowe wzory.

2 komentarze

  1. Szymon 03/07/2016
    • Jan Adamski 03/07/2016

Dodaj komentarz