Lista przebojów z Instagrama część III

lista przebojów

Moja Lista przebojów z Instagrama doczekała się trzeciego wydania; prezentuję w niej te spośród zdjęć opublikowanych na moim koncie w Instagramie, które uzyskały największą liczbę polubień w ciągu ostatnich 4 miesięcy. Zdjęcie poniżej, na którym widnieję wspólnie z moim synem Grzegorzem, okazało się rekordzistą i przez długi czas miało przytłaczającą przewagę nad kolejnym. Aż do czasu, gdy opublikowałem zdjęcie zrobione dawno temu, w domu moich przyjaciół, w towarzystwie ich psa – sznaucera. I to zdjęcie bardzo się zbliżyło liczbą polubień, do zdjęcia numer 1. Muszę się przyznać, że gdy wygrzebałem je w moich archiwach (pochodzi z roku 2015), miałem wątpliwości czy umieszczać je w Instagramie; wydawało mi się niezbyt ciekawe. W końcu je umieściłem i tu taka niespodzianka. Jak można się łatwo domyślić główną atrakcją zdjęcia nie jest mój ubiór (lub któryś z jego elementów), ani tym bardziej moja postać, tylko mój towarzysz. Gdybym się poddał pogoni za liczbą lajków lub folowersów, to powinienem właśnie takie zdjęcia publikować i być może miałbym lepsze statystyki. Ale się tej pogoni nie poddam, gdyż w całej tej zabawie z Instagramem nie chodzi o statystyki (zarówno lajki, jak i folowersów można kupować, co zresztą wiele osób robi), tylko właśnie o zabawę. Z drugiej strony polubienia są istotnym elementem zabawy i gdyby ich nie było to nie mógłbym opublikować wpisu Lista przebojów, bo nie byłoby kryteriów kwantyfikujących.

Zdjęcie, do którego pozuję wspólnie z Grzegorzem pojawia się w zestawieniu dwukrotnie; drugie jest na doskonałej szóstej pozycji 🙂 Oba zdjęcia powstały podczas tej samej sesji w Parku Czechowickim w warszawskim Ursusie. Pozując do drugiego musieliśmy zdjąć płaszcze, co było nie lada wyzwaniem, gdyż temperatura wynosiła tego dnia 2º C, zaś tzw. realfeel czyli temperatura subiektywnie odczuwalna wynosiła minus 4. Zdjęcia z Grzegorzem mają wymiar symboliczny, bowiem w ich powstaniu brała udział jeszcze żona i mama – Małgorzata – co daje już kompletną rodzinę. Małgorzaty nie widać, gdyż była po drugiej stronie aparatu; to ona jest autorką zdjęć. Jest też autorką większości zdjęć tu prezentowanych. Wyjątek stanowią te, które powstały podczas sesji dla Fashion TV Magazine (pisałem o tym tutaj). Są to zdjęcia na pozycjach 8, 11, 12, 24 (jako nr 1 należy traktować zdjęcie poniżej, a nie to powyżej). Ich autorem jest Piotr Myszkowski.

Innym parametrem charakterystycznym dla Instagrama, oprócz lajków i folowersów,  jest liczba komentarzy. Pod tym względem rekordowe jest moje zdjęcie w smokingu, z kieliszkiem szampana w ręku, do którego pozuję na tle oryginalnie pomalowanej ściany. Jest to jednak zrozumiałe, gdyż w poście towarzyszącym temu zdjęciu (opublikowanym 31 grudnia) składałem życzenia noworoczne. Więc wielu folowersów odpowiadało tym samym. Ale niewiele mniejszą liczbę komentarzy odnotowało zdjęcie ze sznaucerem, które jest na drugim miejscu zestawienia. I tak wygląda lista przebojów z Instagrama. Kolejne wydanie – za około 3 miesiące.

lista przebojów lista przebojów lista przebojów lista przebojów lista przebojów lista przebojów lista przebojów lista przebojów lista przebojów lista przebojów lista przebojów lista przebojów lista przebojów lista przebojów

lista przebojów

lista przebojów

4 komentarze

  1. Romek 13/02/2018
    • Jan Adamski 13/02/2018
  2. Velahrn 13/02/2018
    • Jan Adamski 13/02/2018

Dodaj komentarz