Lista przebojów z Instagrama część IV

lista przebojów

Lista przebojów z Instagrama to cykl wpisów, które publikuję trzy razy w roku i w którym przedstawiam te spośród zdjęć zamieszczonych na moim koncie w Instagramie, które uzyskały największą liczbę polubień. Zamieszczam je uszeregowane w kolejności charakterystycznej właśnie dla list przebojów – rozpoczynając od zdjęcia najbardziej popularnego. W ciągu ostatnich czterech miesięcy takim najczęściej lajkowanym zdjęciem okazało się to znajdujące się poniżej; utrzymane w kolorystyce zielonej – charakterystycznej dla marki piwa Pilsner Urquell – do którego pozuję ze szklaneczką tego piwa w ręku. Zdjęcie znalazło się na pierwszym miejscu ku mojemu zaskoczeniu, gdyż wydawało mi się, iż jako zdjęcie typowo reklamowe, nie powinno było wzbudzić większych emocji. A jednak!

Muszę zresztą dodać, że istnieje duża rozbieżność pomiędzy popularnością zdjęć na moim koncie, a moimi preferencjami. Np. bardzo lubię zdjęcie zrobione w parku, w gęsto padającym śniegu, tymczasem znalazło się ono daleko w klasyfikacji polubień. Ale z satysfakcją odnotowuję fakt, że jednak weszło do zestawienia, nie podzielając losu około połowy zdjęć, które się w nim nie zmieściły. Bo muszę dodać, że tworząc listę przebojów, wyznaczam graniczną liczbę lajków, która daje przepustkę do zestawienia. Zdjęcia, które uzyskały mniej – po prostu pomijam. Ciekawe, że wszystkie zdjęcia fragmentaryczne – pokazujące w zbliżeniu np. buty, krawat, poszetkę itp. – nie zyskują uznania instagramowych obserwatorów. W odwrotnej sytuacji są zdjęcia grupowe – takie, na których występuję w towarzystwie innych, dobrze ubranych osób. Te z reguły są nagradzane dużą liczbą lajków i trafiają na listę przebojów.

Innym zdjęciem, które bardzo mi się podoba, a które wylądowało w dolnej strefie listy jest to, do którego pozuję ubrany w amarantowy golf i dwurzędową, granatową marynarkę, siedząc na tle półek z butelkami wina. Być może kolor golfu został uznany za zbyt śmiały, albo 'niemęski’? Pewnie to drugie, gdyż śmiałe kolory, które często pojawiają się w moich stylizacjach, są raczej hołubione niż krytykowane przez odwiedzających moje konto. Świadczy o tym choćby zdjęcie zwycięskie, gdzie kolor marynarki trudno nazwać stonowanym, czy zdjęcie z pozycji nr 4, z jaskrawo pomarańczowymi dodatkami.

Zapraszając do obejrzenia zdjęć informuję, że lista przebojów numer 5 zostanie opublikowana za około 4 miesiące. Ponieważ liczba lajków dających przepustkę do tej listy, zwiększa się z każdym jej wydaniem, czekam z niecierpliwością na moment, gdy tą liczbą będzie 1000. Na razie wystarczało 600 🙂

lista przebojów lista przebojów lista przebojów lista przebojów lista przebojów lista przebojów lista przebojów lista przebojów lista przebojów lista przebojów lista przebojów lista przebojów lista przebojów Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski, Lino Ieluzzi Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski, Giorgio Corvaglia Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski

4 komentarze

  1. Jerzy 19/05/2018
    • Jan Adamski 19/05/2018
  2. Marek Adamski 21/05/2018

Dodaj komentarz