Okulary robią robotę

Okulary są dodatkiem, który w bardzo dużym stopniu wpływa na postrzeganie osoby je noszącej. Nic dziwnego: znajdują się na twarzy, więc są nie do przeoczenia. Z drugiej strony jeśli ktoś nosi okulary na stałe, to są one tak naturalnym elementem jego wyglądu, że przestaje się zwracać na nie uwagę. Jednak nawet wtedy nie przestają być bardzo istotnym elementem. Tytułem: Okulary robią robotę chcę zwrócić uwagę na znaczenie tego dodatku, który może zarówno poprawić, ja i zepsuć ogólne wrażenie. Okulary bez wątpienia dodają powagi a nawet kreują pewną dostojność. Ale źle dobrane do twarzy, fryzury, płci, wieku czy choćby koloru oczu, mogą wiele zepsuć. Są ludzie, którzy unikają noszenia okularów (na szczęście dziś mają do dyspozycji soczewki kontaktowe), są też tacy, którzy noszą je mimo brak wady wzroku (noszą tzw. zerówki). Odrębną kategorię stanowią okulary przeciwsłoneczne, które oprócz podstawowej funkcji ochrony oczu przed promieniami słońca, pełnią rolę ozdobną. Na Pitti Uomo, przy słonecznej pogodzie, trudno wypatrzyć kogokolwiek bez okularów przeciwsłonecznych. Obserwując uczestników tej imprezy łatwo dostrzec, że w dobór okularów włożyli wiele wysiłku; zawsze doskonale współgrają one z resztą stylizacji.

Partnerem dzisiejszego wpisu jest firma Fielmann, która jest największą firmą optyczną w Europie, mającą swoje salony głównie w Niemczech, ale także w Holandii, Szwajcarii, Austrii czy Włoszech, a w ostatnich latach wchodzącą na rynek polski. W Polsce działa na razie 19 salonów marki, ale ciągle powstają nowe. Jak to zwykle bywa w przypadku firm zdobywających nowy rynek, oferta Fielmann jest bardzo atrakcyjna cenowo oraz zawiera ciekawe opcje dodatkowe, m.in. ubezpieczenie okularów na wypadek zniszczenia, kradzieży, a nawet zgubienia. Ubezpieczenie nie wymaga żadnych dopłat; mieści się w cenie, która i tak jest niewysoka, jeśli brać pod uwagę jakość produktów. Jakość, zarówno oprawek jak i szkieł, jest na najwyższym poziomie, zaś ceny oprawek poniżej 100 zł są na porządku dziennym. Bogata jest także oferta okularów przeciwsłonecznych, można też zamówić okulary przeciwsłoneczne – korekcyjne. Jeśli do tego dodać trzyletnią gwarancję na wszystkie okulary, to oferta przedstawia się prawdziwie imponująco.

Mój kontakt z okularami jest dość nietypowy, bowiem mam nietypową wadę wzroku: w jednym oku mam plus a w drugim minus. Więc w każdej sytuacji jednym okiem widzę dobrze, a drugim słabiej. Najczęściej obywam się bez okularów, ale w niektórych sytuacjach są one niezbędne. Np. czytania lub pracy przy komputerze, nie wyobrażam sobie bez okularów, podobnie jak jazdy samochodem, wizyty w kinie lub teatrze, zwiedzania zabytków. Oczywiście do czytania i do jazdy samochodem są to zupełnie inne okulary. Przy ostrym słońcu nie wyobrażam sobie z kolei jazdy samochodem bez okularów przeciwsłonecznych, zatem dochodzą kolejne okulary: przeciwsłoneczne-korekcyjne. Takie okulary potrafią jednak niekiedy być utrapieniem. Np. gdy z kimś rozmawiam, to okulary takie wyraźnie mi przeszkadzają: twarz rozmówcy widzę nieostro, wszak patrzę przez okulary do dali. Muszę je więc zdjąć w czasie rozmowy, co z kolei powoduje, że mrużę oczy i się mimowolnie krzywię, bo razi mnie słońce. Zatem w takich sytuacjach potrzebuję kolejnych okularów: przeciwsłonecznych zwykłych. Piszę o tym wszystkim dlatego, żeby uświadomić, iż jestem typem bardzo okularochłonnym mimo, że na większości zdjęć blogowych prezentuję się bez okularów.

Jako typ okularochłonny jestem dobrym obiektem do testowania różnych okularów i muszę stwierdzić, że okulary Fielmann bardzo przypadły mi do gustu. Proszę wziąć pod uwagę, że pisze to człowiek, który dotąd na co dzień używał okularów Persol i Tom Ford. Decyduje o tym doskonała jakość, ale nie bez znaczenia jest także cena: za trzy pary okularów Fielmann, które dziś prezentuję, zapłaciłem tyle ile zapłaciłbym za jedną parę okularów innej – tzw. topowej – marki, ale i to pod warunkiem, że trafiłbym na jakąś promocję 🙂

Prezentując bardzo udane okulary Fielmann musiałem oczywiście dobrać efektowne i pasujące do nich stylizacje. Zdecydowałem, że okrągłe, metalowo – plastykowe oprawki o symbolu MF 003 CL będą dobrze współgrać z szarym garniturem w prążki marki Tagliatore, do którego założyłem koszulę James Button – białą w różową kratkę, granatowy krawat Jedwabie Milanówek, buty Yanko, skarpetki Lancerto i poszetkę EM Men’s Accesories. Tłem dla sesji zdjęciowej była – bardzo przeze mnie lubiana – aula główna Politechniki Warszawskiej.

okulary Fielmann okulary Fielmann okulary Fielmann okulary Fielmann okulary Fielmann okulary Fielmann okulary Fielmann okulary Fielmann okulary Fielmann okulary Fielmann okulary Fielmann

Okulary przeciwsłoneczne musiały oczywiście wystąpić z towarzyszeniem stylizacji typowo letniej. Oprawki to sporych gabarytów pilotki o konstrukcji metalowo – plastykowej i szkłami z filtrem UV400. Natomiast w skład stylizacji weszły: lniano – bawełniana marynarka Stefano Conti, białe chinosy Bytom, koszula Van Thorn, krawat Gilberto, buty Meka, poszetka Poszetka.com. Zdjęcia były robione w Parku Czechowickim w Warszawie.

okulary Fielmann okulary Fielmann okulary Fielmann okulary Fielmann okulary Fielmann okulary Fielmann okulary Fielmann

Kolejne okulary mają symbol INTER 2158 CL i czarne plastykowe oprawki. Występują w towarzystwie dwurzędowego, granatowego garnituru Bytom, koszuli Emanuel Berg, butów Carlos Santor, skarpetek Bytom, krawata Marks & Spencer, poszetki Hemley. Jako rekwizyty posłużyły mi: aktówka no name i pióro Waterman. Miejscem sesji zdjęciowej było lobby hotelu Raffles Europejski oraz plac Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Autorką wszystkich zdjęć jest Małgorzata Adamska.

okulary Fielmann okulary Fielmann okulary Fielmann okulary Fielmann okulary Fielmann okulary Fielmann

11 komentarzy

 1. Aleksander 07/10/2018
  • Jan Adamski 07/10/2018
   • Aleksander 07/10/2018
    • Rajmund 08/10/2018
 2. Electroneum kryptowaluta 08/10/2018
 3. Ela 09/10/2018
  • Jan Adamski 09/10/2018
 4. Piotr 09/10/2018
 5. Ela 09/10/2018
 6. LadyM. 16/10/2018
  • Jan Adamski 16/10/2018

Dodaj komentarz