Lista przebojów z Instagrama część VIII

lista

Kolejna lista przebojów z Instagrama zawiera te spośród zdjęć zamieszczonych na moim koncie w Instagramie w okresie marzec – lipiec 2019, które uzyskały największą liczbę polubień czyli lajków. Zdjęcia są oczywiście uszeregowane w kolejności od największej liczby uzyskanych lajków, poczynając od zdjęcia poniżej. Zdjęcie główne powyżej, pełni rolę ilustracyjną, ale też znajduje się w zestawieniu na pozycji 20 z 796 polubieniami. Pozycję każdego zdjęcia i liczbę polubień można odczytać gdy najedzie się kursorem na zdjęcie. W lewym dolnym rogu ekranu pojawia się wówczas kod zdjęcia, a na jego końcu (przed oznaczeniem .jpg) widać pozycję w zestawieniu i liczbę lajków. Np. zdjęcie główne wpisu ma kod kończący się na: 20_796, zaś zdjęcie otwierające listę przebojów, ma kod kończący się na: 1_1367. Kodu nie ma tylko film, który znalazł się na pozycji 31. Wydaje się poza tym, że w przypadku filmu, ważniejszym wskaźnikiem popularności jest liczba jego wyświetleń, niż liczba polubień. Dynamicznie zmontowany, minutowy filmik z Pitti Uomo, zaliczył ponad 3300 wyświetleń. Czyli sporo 🙂

Komentując ósmą edycję listy przebojów muszę stwierdzić, że kolejny raz potwierdziła się prawidłowość, że ocena zdjęć przez użytkowników Instagrama, nie pokrywa się z moją własną oceną. Bardzo często się zdarza, że zdjęcie, które mnie się podoba i które lubię, uzyskuje niezbyt dużą liczbę polubień, zaś zdjęcie, które wydaje mi się niezbyt ciekawe – bije rekordy popularności. Ale tak jest tylko w niektórych przypadkach, bo jednak najczęściej moim followersom podobają się te same zdjęcia, które i ja lubię. Tak jest np. ze zdjęciem z pozycji 4, do którego pozuję wraz moim synem Grzegorzem, na tarasie naszego domu.

Nie ma zaskoczenia w fakcie, że lista przebojów nie zawiera żadnego zdjęcia fragmentarycznego (np. zbliżenia butów, krawata itp.). Jak mawia mój znajomy – takie zdjęcia mają „słabą klikalność” 🙂 Natomiast zaskoczeniem jest pozycja nr 8, na której znalazło się typowe zdjęcie reklamowe (od czasu do czasu i takie zdjęcia pojawiają się na moim koncie). Zaskoczenie jest tym większe, że zdjęcie jest tak zrobione, że moja sylwetka jest nieostra, natomiast ostrość jest ustawiona na flakon perfum, który trzymam w wyciągniętej ręce. Jednak rozmycie mojej sylwetki nie jest na tyle duże, żeby nie dostrzec szczegółów mojego ubioru, a jest to formalna stylizacja wieczorowa, ale bez marynarki. Co zadecydowało o tym, że aż 874 osoby kliknęły na serduszko pod zdjęciem? Ekskluzywne perfumy Tom Ford, czy mój zdekompletowany smoking? Tego się już nie dowiem.

Tyle tytułem wstępu; oto lista przebojów z Instagrama część VIII.

lista

lista

lista

lista

lista lista lista lista lista

lista

lista lista lista lista lista lista lista

5 komentarzy

  1. Bartek 10/08/2019
    • Jan Adamski 10/08/2019
      • J.Ty. 10/08/2019
  2. Piotr 11/08/2019
    • Jan Adamski 11/08/2019

Dodaj komentarz