Lista przebojów z Instagrama część IX

lista przebojów

Lista przebojów z Instagrama to wspólny tytuł  wpisów, w których przedstawiam te spośród zdjęć zamieszczonych na moim koncie w Instagramie, które uzyskały największą liczbę polubień czyli lajków, w okresie czterech miesięcy poprzedzających datę publikacji. Zdjęcia są oczywiście uszeregowane w kolejności od największej liczby uzyskanych lajków, poczynając od zdjęcia poniżej. Zdjęcie główne powyżej, pełni rolę ilustracyjną, ale też znajduje się w zestawieniu na pozycji 15, z 843 polubieniami. Pozycję każdego zdjęcia i liczbę polubień można odczytać gdy najedzie się kursorem na zdjęcie. W lewym dolnym rogu ekranu pojawia się wówczas kod zdjęcia, a na jego końcu (przed oznaczeniem .jpg) widać pozycję w zestawieniu i liczbę lajków. Np. zdjęcie główne wpisu ma kod kończący się na: 15_843, zaś zdjęcie otwierające listę przebojów, ma kod kończący się na: 1_1434.

Lista przebojów dziewiątej edycji po raz kolejny potwierdza prawidłowość, że ocena zdjęć przez użytkowników Instagrama, nie pokrywa się z moją własną oceną. Bardzo często się zdarza, że zdjęcie, które mnie się podoba i które lubię, uzyskuje niezbyt dużą liczbę polubień, zaś zdjęcie, które wydaje mi się niezbyt ciekawe – bije rekordy popularności. Ale tak jest tylko w niektórych przypadkach, bo jednak najczęściej moim followersom podobają się te same zdjęcia, które i ja lubię. Inna prawidłowość, która daje się zaobserwować, to duża popularność zestawów dwóch stylizacji, różniących się pewnymi detalami. Właśnie taki zestaw jest na czele dziewiątej edycji listy. Pochodzi on z wpisu Niespodziewana zmiana pogody, w którym pisałem o dostosowywaniu stylizacji do warunków atmosferycznych. Dwie stylizacje z tego zdjęcia oparte są na tej samej, dwurzędowej marynarce w kolorze zielonym, te same są też: koszula, krawat i poszetka. Pozostałe elementy stylizacji są różne przy czym zestaw z lewej strony jest dostosowany do pogody słonecznej, zaś zestaw z prawej – do pogody deszczowej. Na podobnej zasadzie jest zbudowana kompilacja dwóch zdjęć, które znalazły się na pozycji nr 4. Tym razem jednak stylizacje są do siebie bardzo podobne – niemal identyczne – za to składają się z elementów całkowicie różnych; żaden z elementów z lewej stylizacji nie powtarza się w tej z prawej.

Jeszcze jednym wartym odnotowania spostrzeżeniem jest to, że po raz pierwszy lista przebojów zawiera zdjęcia repostowane – czyli pochodzące z kont instagramowych innych osób. Na wysokiej, siódmej pozycji (932 polubienia) znajduje się zdjęcie z Instagrama włoskiego fotografa Lorenza Cicognaniego, zaś na pozycji nr 19 – zdjęcie z Instagrama Tomka Milera.

lista przebojów lista przebojów lista przebojów lista przebojów lista przebojów lista przebojów Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski lista przebojów lista przebojów lista przebojów Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski Jan Adamski lista przebojów

6 komentarzy

  1. Sławek 20/11/2019
    • Jan Adamski 22/11/2019
  2. Blog Ozonee 29/11/2019
    • Jan Adamski 30/11/2019
  3. Mario 01/12/2019
    • Jan Adamski 01/12/2019

Dodaj komentarz