Lista przebojów z Instagrama notowanie #13

Lista przebojów z Instagrama to wspólny tytuł wpisów, w których przedstawiam te spośród zdjęć zamieszczonych na moim koncie w Instagramie, które uzyskały największą liczbę polubień czyli lajków, w okresie mniej więcej czterech miesięcy. Co znaczy, że lista pojawia się jako wpis blogowy trzy razy w ciągu roku. Zdjęcia, które znalazły się w trzynastym notowaniu mojej listy, były publikowane na Instagramie od sierpnia do listopada 2020 r. Zdjęcia są oczywiście uszeregowane – jak przystało na listę przebojów – w kolejności od największej liczby uzyskanych lajków, poczynając od zdjęcia poniżej. Zdjęcie główne powyżej, pełni rolę ilustracyjną, ale też znajduje się w zestawieniu na pozycji 10, z 816 polubieniami. Pozycję każdego zdjęcia i liczbę polubień można odczytać gdy najedzie się kursorem na zdjęcie. W lewym dolnym rogu ekranu pojawia się wówczas kod zdjęcia, a na jego końcu (przed oznaczeniem .jpg) widać pozycję w zestawieniu i liczbę lajków. Np. zdjęcie główne wpisu ma kod kończący się na: 10_816, zaś zdjęcie otwierające listę przebojów, ma kod kończący się na: 1_1188.

To ciekawe, że liderem listy jest kolaż, który zamieściłem z okazji przekroczenia liczby 30 tysięcy obserwatorów (czyli followersów) mojego konta. Najwyraźniej lajkujący docenili fakt pokonania przeze mnie kolejnego etapu popularności. Inną ciekawą cechą obecnego notowania listy przebojów jest fakt, że znalazły się na niej dwa zdjęcia należące do takich kategorii, które zwykle nie są zbyt wysoko cenione przez odwiedzających moje konto. Te niezbyt cenione kategorie to zdjęcia reklamowe oraz zdjęcia fragmentaryczne; pokazujące na zbliżeniu jakiś fragment mojej stylizacji, na który chcę zwrócić uwagę. Tym razem na pozycji 33 (664 polubienia) znalazło się zdjęcie pochodzące z postu, w którym reklamowałem pastę do zębów Biała perła, zaś na pozycji 36 (658 polubień) znalazło się zdjęcie pokazujące zbliżenie butów. Ale elementem, który najbardziej przykuwa na nim uwagę są chyba nie buty, lecz skarpetki: granatowe w pomarańczowe grochy.

Skoro wspomniałem o zdjęciu reklamowym, to winien jestem wyjaśnienie tym czytelnikom, którzy być może nie wiedzą o co chodzi. Otóż zdarza się czasami, że różne firmy, w ramach kampanii reklamowych swoich produktów, są zainteresowane umieszczeniem na moim koncie instagramowym zdjęcia i tekstu, reklamującego ich produkt. I za taką reklamę są skłonne zapłacić. Obecnie wiele marek, planując swoje kampanie reklamowe, kieruje je m.in. do użytkowników mediów społecznościowych. Zatem influencerzy, którzy mają liczne grono obserwatorów, mogą zostać beneficjentami takich kampanii. Rzecz jasna najcenniejsi dla reklamodawców są tacy influencerzy, którzy mają setki tysięcy lub nawet miliony obserwatorów – oni mogą zresztą żądać wysokich stawek za swoje posty reklamowe. Ja – ze swoimi 30 tysiącami obserwatorów – plasuję się raczej w dolnych strefach zainteresowania reklamodawców 😉 Ale muszę też dodać, że mam bardzo wiele propozycji umieszczania postów reklamowych, w zamian za przekazany mi produkt (np. kosmetyk lub część garderoby). Takie propozycje z zasady odrzucam.

Po tym wstępie zapraszam do obejrzenia najpopularniejszych zdjęć z mojego Instagrama.

9 komentarzy

 1. J.Ty. 15/12/2020
 2. Grey Eagle 16/12/2020
  • Jan Adamski 16/12/2020
 3. Stach 16/12/2020
  • Jan Adamski 16/12/2020
 4. Czarek 19/12/2020
  • Jan Adamski 19/12/2020
 5. Zbigniew 19/12/2020
  • Jan Adamski 20/12/2020

Dodaj komentarz