Konkurs dla czytelników.
Do wygrania garnitur z kolekcji Jan Adamski

We wpisie Pierwsze garnitury z mojej kolekcji trafiły do sprzedaży, zapowiedziałem konkurs, w którym główną nagrodą miał być jeden z garniturów z mojej kolekcji – dowolnie wybrany przez laureata konkursu. Dziś realizuję zapowiedź i ogłaszam konkurs. Jego zasady omówię poniżej, ale gdyby ktoś chciał zapoznać się z formalnym regulaminem, to znajdzie go TUTAJ (ale link będzie aktywny tylko do końca trwania konkursu). Organizatorem konkursu i fundatorem nagród jest firma Bonus MG, prowadząca sklep internetowy eGARNITUR.pl. Oprócz nagrody głównej – garnituru – firma ufundowała też 10 nagród dodatkowych, którymi będą koszule z oferty sklepu.

Zadanie jakie stawiam przed uczestnikami nie jest przesadnie trudne ale zanim je wyjawię – kilka słów wprowadzenia. Otóż każdy z garniturów w mojej kolekcji ma swoją indywidualną nazwę. Te nazwy to imiona męskie o niepolskim brzmieniu. Dlaczego tak? Otóż imiona nie są przypadkowe. Są to imiona bohaterów znanych utworów literackich lub filmowych, którzy zasłynęli m.in. dzięki swoim nienagannym garniturom. Niektóre imiona są tak oczywiste, że każdy odruchowo – bez zastanowienia – dopowie do nich nazwisko. Ale niektóre wymagają namysłu. A biorąc pod uwagę, że w grę wchodzi nawet pewien film z pierwszej połowy ubiegłego wieku, odgadnięcie właściwego nazwiska może nastręczać nieco trudności. A właśnie na tym polega zadanie konkursowe. Do imion będących nazwami garniturów, trzeba dopasować odpowiednie nazwiska postaci literackich lub filmowych. Ale mało tego; trzeba w pewnym sensie odgadnąć moje intencje. Bo może się tak zdarzyć, że w różnych filmach występują bohaterowie o takim samym imieniu, którzy spełniają warunek, że zasłynęli m.in. dzięki swoim garniturom. Gdyby tak miało być, to prawidłową odpowiedzią będzie nazwisko tego bohatera, którego ja miałem na myśli, wybierając nazwę garnituru. To niewątpliwie utrudnienie. Natomiast ułatwieniem będzie fakt, że postaci, od których pożyczyłem imiona, pasują do garniturów. Np. czy można sobie wyobrazić postać lepiej pasującą do biznesowego garnituru w prążki niż pewien Gordon?

W odpowiedzi na zadanie konkursowe należy podać imię i nazwisko postaci oraz tytuł dzieła (powieści, filmu, serii filmów lub serialu), w którym ta postać się pojawiła. Najczęściej bywa tak, że dana postać jest bohaterem powieści, na podstawie której nakręcono film i kilka jego sequeli, a później jeszcze serial – jeden lub więcej. W takiej sytuacji wystarczy podać jedno z dzieł – nie trzeba wymieniać wszystkich. Zresztą przeważnie mają one ten sam tytuł. I jeszcze jedna bardzo ważna uwaga: chodzi mi o imię i nazwisko fikcyjnej postaci – bohatera dzieła – a nie o imię i nazwisko aktora, który wcielał się w jego rolę.

Odpowiedź powinna wyglądać tak: 1. garnitur JEP – Jep Gambardella – „Wielkie piękno”, 2. garnitur RHETT – Rhett Butler – „Przeminęło z Wiatrem” itd. Oczywiście ani JEP-a ani RHETT-a nie ma w kolekcji; to tylko przykłady. A przy okazji pomysły na nazwy dla następnych garniturów. Numery garniturów nie są przypadkowe – odpowiadają one numerom jakimi oznaczyłem je w tym wpisie. Proszę ich nie pomylić.

Odpowiedzi należy wysyłać mailem na adres: konkurs@janadamski.eu. Termin nadsyłania odpowiedzi mija 8 kwietnia 2021 r. o godz. 24.00. Laureatem nagrody głównej zostanie ten, kto trafnie zidentyfikuje najwięcej postaci, od których pochodzą nazwy garniturów. Ale ponieważ zadanie konkursowe nie jest trudne przewiduję, że będzie wielu takich, którzy trafnie wytypują wszystkie 9 postaci. Gdyby do takiej sytuacji doszło – laureat nagrody głównej zostanie wyłoniony przeze mnie spośród nich, w sposób, który przedstawię podczas transmisji na żywo, na moim koncie instagramowym @janadamskieu. W podobny sposób zostaną wyłonieni laureaci nagród dodatkowych. Live będzie miał miejsce 10 kwietnia 2021 r. o godzinie 11.00. Jeśli ktoś nie wie jak to działa to wyjaśniam, że można oglądać mnie – mówiącego i wykonującego różne czynności – na żywo, a także pisać do mnie wiadomości, które ja widzę na ekranie z kilkusekundowym opóźnieniem i mogę na nie reagować, np. odpowiadać na pytania. Oczywiście gdy wysyłających wiadomości jest bardzo wielu, to nie jestem w stanie nawet wyłapać wszystkich wiadomości, nie mówiąc już o reakcji. Ale przy kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu uczestnikach live’a, bezpośredniość kontaktu jest zachowana i miła dla obu stron. Więc zachęcam do udziału. Jeśli ktoś nie ma jeszcze zainstalowanej aplikacji Instagram to jest okazja, żeby to zrobić.

Tego samego dnia, czyli 10 kwietnia, laureaci dostaną ode mnie mail z informacją o tym, że zostali laureatami i o tym w jaki sposób wejdą w posiadanie nagród. Następnego dnia, czyli 11 kwietnia, opublikuję na blogu wpis, w którym omówię wyniki konkursu. Laureata głównej nagrody będę prosił o przysłanie mi kilku zdjęć jednej lub kilku stylizacji stworzonych na bazie wygranego garnituru, celem ich publikacji na blogu. Ale jeśli laureat nie będzie chciał tego zrobić, to uszanuję jego decyzję i nie będę nalegał. Jeśli laureat okaże się mieszkańcem Warszawy lub okolic, lub jeśli wyrazi chęć przyjechania do Warszawy z dalszej odległości, to zapraszam na wspólną sesję fotograficzną, której efekty opublikuję na blogu. Sesja fotograficzna jest alternatywą dla przysłania zdjęć, a nie koniunkcją 😉

W chwili ogłoszenia wyników konkursu, w sklepie eGARNITUR.pl nie będzie jeszcze wszystkich garniturów z kolekcji. Laureat może wybrać garnitur spośród siedmiu, które będą dostępne, albo może poczekać na pojawienie się dwóch ostatnich (RICK i JAY) i dopiero wtedy podjąć decyzję. Wszystkie garnitury powinny się znaleźć w sklepie do końca kwietnia 2021 r.

Po tym wstępie czas na pokazanie wszystkich garniturów. Zaczynam oczywiście od plansz, które są punktem wyjścia do konkursowych odpowiedzi. Każdy garnitur jest na nich opisany numerem i nazwą. W dalszej części wpisu prezentuję kolejne zdjęcia wszystkich garniturów i – w podpisach pod nimi – garść refleksji na ich temat.

konkurs

Garnitur JAY to mój faworyt; wkrótce napiszę o nim więcej.

konkurs

Podszewka JAY’a to mapa 🙂

konkurs

Garnitur RICK uszyty z wełny Vitale Barberis Canonico super 110’s ma rzadko spotykany kolor…

konkurs

…spodnie z podwyższonym stanem i zakładkami…

konkurs

…i półpodszewkę w motyle.

konkurs

Krata windowpane należy do bardzo wyrazistych; garnitur TOMMY bez wątpienia przykuwa uwagę.

konkurs

Nie mniejszą uwagę przykuje podszewka, o ile komuś – poza właścicielem garnituru – będzie dane ją zobaczyć.

konkurs

W mojej kolekcji są aż trzy garnitury w kolorze zbliżonym do brązowego. Jednym z nich jest DON uszyty z mieszanki wełny i moheru.

konkurs

Na podszewce dżentelmeni w smokingach 🙂

konkurs

Garnitur JAMES ze skóry rekina jest garniturem całorocznym…

konkurs

…ale doskonale się odnajdzie jako garnitur letni.

konkurs

Dwurzędowy HERKULES jest gładki, ale jego kolor na pewno nie pozostawi nikogo obojętnym.

konkurs

W marynarkach dwurzędowych 6×2 górny zapinany guzik jest zwykle położony dość wysoko. Ja zdecydowałem się go obniżyć i umieścić na linii talii – tak jak w marynarkach jednorzędowych. Moim zdaniem dało to bardzo dobry efekt.

konkurs

W mojej kolekcji nie mogło zabraknąć klasycznego garnituru w kolorze granatowym. MICHAEL ma klapy ostre, co dodaje mu trochę niezwykłości. Granatowy garnitur z klapami otwartymi pojawi się dopiero na przełomie kwietnia i maja. Będzie nosił nazwę: BARNEY. Może się domyślacie o jakiego Barneya chodzi? – ale to jest już poza konkursem 🙂

konkurs

Czarne lotniki i kwiatek w butonierce nie pozostawiają wątpliwości, że widzę MICHAELa jako garnitur poważny i oficjalny.

konkurs

Podszewka w motyle powraca, ale w innej kolorystyce.

konkurs

GORDON to typowy garnitur biznesowy.

konkurs

Podszewka z motywami kwiatowymi.

konkurs

Garnitur SHERLOCK to jedyny w kolekcji, który uszyty został w tkaniny innego producenta niż Vitale Barberis Canonico. Ta tkanina to luźno tkana mieszanka wełny i lnu (75/25).

konkurs

Skład tkaniny i brak podszewki w marynarce sugerują, że SHERLOCK jest garniturem letnim.

29 komentarzy

 1. Danka 30/03/2021
  • Wonsz 01/04/2021
 2. Pawel 30/03/2021
  • Maciek 30/03/2021
 3. WojtekG 30/03/2021
  • Jan Adamski 30/03/2021
   • Tadeusz 31/03/2021
    • Jan Adamski 31/03/2021
 4. Bleuu 30/03/2021
 5. Krzysztof 30/03/2021
  • Jan Adamski 30/03/2021
 6. Krzysztof 30/03/2021
  • Jan Adamski 31/03/2021
  • Łukasz 02/04/2021
 7. Cezary 31/03/2021
  • Jan Adamski 31/03/2021
 8. Cezary 31/03/2021
  • Jan Adamski 31/03/2021
 9. Daniel 01/04/2021
  • Jan Adamski 01/04/2021
 10. Łukasz 01/04/2021
 11. Marcin 02/04/2021
  • Jan Adamski 02/04/2021
 12. Grzegorz 05/04/2021
  • Jan Adamski 05/04/2021
 13. Łukasz 05/04/2021
  • Jan Adamski 06/04/2021
 14. Magda 10/04/2021
  • Jan Adamski 10/04/2021

Dodaj komentarz