Konkurs dla czytelników.
Do wygrania garnitur z kolekcji Jan Adamski

We wpisie Pierwsze garnitury z mojej kolekcji trafiły do sprzedaży, zapowiedziałem konkurs, w którym główną nagrodą miał być jeden z garniturów z mojej kolekcji – dowolnie wybrany przez laureata konkursu. Dziś realizuję zapowiedź i ogłaszam konkurs. Jego zasady omówię poniżej, ale gdyby ktoś chciał zapoznać się z formalnym regulaminem, to znajdzie go TUTAJ (ale link będzie aktywny tylko do końca trwania konkursu). Organizatorem konkursu i fundatorem nagród jest firma Bonus MG, prowadząca sklep internetowy eGARNITUR.pl. Oprócz nagrody głównej – garnituru – firma ufundowała też 10 nagród dodatkowych, którymi będą koszule z oferty sklepu.

Zadanie jakie stawiam przed uczestnikami nie jest przesadnie trudne ale zanim je wyjawię – kilka słów wprowadzenia. Otóż każdy z garniturów w mojej kolekcji ma swoją indywidualną nazwę. Te nazwy to imiona męskie o niepolskim brzmieniu. Dlaczego tak? Otóż imiona nie są przypadkowe. Są to imiona bohaterów znanych utworów literackich lub filmowych, którzy zasłynęli m.in. dzięki swoim nienagannym garniturom. Niektóre imiona są tak oczywiste, że każdy odruchowo – bez zastanowienia – dopowie do nich nazwisko. Ale niektóre wymagają namysłu. A biorąc pod uwagę, że w grę wchodzi nawet pewien film z pierwszej połowy ubiegłego wieku, odgadnięcie właściwego nazwiska może nastręczać nieco trudności. A właśnie na tym polega zadanie konkursowe. Do imion będących nazwami garniturów, trzeba dopasować odpowiednie nazwiska postaci literackich lub filmowych. Ale mało tego; trzeba w pewnym sensie odgadnąć moje intencje. Bo może się tak zdarzyć, że w różnych filmach występują bohaterowie o takim samym imieniu, którzy spełniają warunek, że zasłynęli m.in. dzięki swoim garniturom. Gdyby tak miało być, to prawidłową odpowiedzią będzie nazwisko tego bohatera, którego ja miałem na myśli, wybierając nazwę garnituru. To niewątpliwie utrudnienie. Natomiast ułatwieniem będzie fakt, że postaci, od których pożyczyłem imiona, pasują do garniturów. Np. czy można sobie wyobrazić postać lepiej pasującą do biznesowego garnituru w prążki niż pewien Gordon?

W odpowiedzi na zadanie konkursowe należy podać imię i nazwisko postaci oraz tytuł dzieła (powieści, filmu, serii filmów lub serialu), w którym ta postać się pojawiła. Najczęściej bywa tak, że dana postać jest bohaterem powieści, na podstawie której nakręcono film i kilka jego sequeli, a później jeszcze serial – jeden lub więcej. W takiej sytuacji wystarczy podać jedno z dzieł – nie trzeba wymieniać wszystkich. Zresztą przeważnie mają one ten sam tytuł. I jeszcze jedna bardzo ważna uwaga: chodzi mi o imię i nazwisko fikcyjnej postaci – bohatera dzieła – a nie o imię i nazwisko aktora, który wcielał się w jego rolę.

Odpowiedź powinna wyglądać tak: 1. garnitur JEP – Jep Gambardella – „Wielkie piękno”, 2. garnitur RHETT – Rhett Butler – „Przeminęło z Wiatrem” itd. Oczywiście ani JEP-a ani RHETT-a nie ma w kolekcji; to tylko przykłady. A przy okazji pomysły na nazwy dla następnych garniturów. Numery garniturów nie są przypadkowe – odpowiadają one numerom jakimi oznaczyłem je w tym wpisie. Proszę ich nie pomylić.

Odpowiedzi należy wysyłać mailem na adres: konkurs@janadamski.eu. Termin nadsyłania odpowiedzi mija 8 kwietnia 2021 r. o godz. 24.00. Laureatem nagrody głównej zostanie ten, kto trafnie zidentyfikuje najwięcej postaci, od których pochodzą nazwy garniturów. Ale ponieważ zadanie konkursowe nie jest trudne przewiduję, że będzie wielu takich, którzy trafnie wytypują wszystkie 9 postaci. Gdyby do takiej sytuacji doszło – laureat nagrody głównej zostanie wyłoniony przeze mnie spośród nich, w sposób, który przedstawię podczas transmisji na żywo, na moim koncie instagramowym @janadamskieu. W podobny sposób zostaną wyłonieni laureaci nagród dodatkowych. Live będzie miał miejsce 10 kwietnia 2021 r. o godzinie 11.00. Jeśli ktoś nie wie jak to działa to wyjaśniam, że można oglądać mnie – mówiącego i wykonującego różne czynności – na żywo, a także pisać do mnie wiadomości, które ja widzę na ekranie z kilkusekundowym opóźnieniem i mogę na nie reagować, np. odpowiadać na pytania. Oczywiście gdy wysyłających wiadomości jest bardzo wielu, to nie jestem w stanie nawet wyłapać wszystkich wiadomości, nie mówiąc już o reakcji. Ale przy kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu uczestnikach live’a, bezpośredniość kontaktu jest zachowana i miła dla obu stron. Więc zachęcam do udziału. Jeśli ktoś nie ma jeszcze zainstalowanej aplikacji Instagram to jest okazja, żeby to zrobić.

Tego samego dnia, czyli 10 kwietnia, laureaci dostaną ode mnie mail z informacją o tym, że zostali laureatami i o tym w jaki sposób wejdą w posiadanie nagród. Następnego dnia, czyli 11 kwietnia, opublikuję na blogu wpis, w którym omówię wyniki konkursu. Laureata głównej nagrody będę prosił o przysłanie mi kilku zdjęć jednej lub kilku stylizacji stworzonych na bazie wygranego garnituru, celem ich publikacji na blogu. Ale jeśli laureat nie będzie chciał tego zrobić, to uszanuję jego decyzję i nie będę nalegał. Jeśli laureat okaże się mieszkańcem Warszawy lub okolic, lub jeśli wyrazi chęć przyjechania do Warszawy z dalszej odległości, to zapraszam na wspólną sesję fotograficzną, której efekty opublikuję na blogu. Sesja fotograficzna jest alternatywą dla przysłania zdjęć, a nie koniunkcją 😉

W chwili ogłoszenia wyników konkursu, w sklepie eGARNITUR.pl nie będzie jeszcze wszystkich garniturów z kolekcji. Laureat może wybrać garnitur spośród siedmiu, które będą dostępne, albo może poczekać na pojawienie się dwóch ostatnich (RICK i JAY) i dopiero wtedy podjąć decyzję. Wszystkie garnitury powinny się znaleźć w sklepie do końca kwietnia 2021 r.

Po tym wstępie czas na pokazanie wszystkich garniturów. Zaczynam oczywiście od plansz, które są punktem wyjścia do konkursowych odpowiedzi. Każdy garnitur jest na nich opisany numerem i nazwą. W dalszej części wpisu prezentuję kolejne zdjęcia wszystkich garniturów i – w podpisach pod nimi – garść refleksji na ich temat.

konkurs
Garnitur JAY to mój faworyt; wkrótce napiszę o nim więcej.
konkurs
Podszewka JAY’a to mapa 🙂
konkurs
Garnitur RICK uszyty z wełny Vitale Barberis Canonico super 110’s ma rzadko spotykany kolor…
konkurs
…spodnie z podwyższonym stanem i zakładkami…
konkurs
…i półpodszewkę w motyle.
konkurs
Krata windowpane należy do bardzo wyrazistych; garnitur TOMMY bez wątpienia przykuwa uwagę.
konkurs
Nie mniejszą uwagę przykuje podszewka, o ile komuś – poza właścicielem garnituru – będzie dane ją zobaczyć.
konkurs
W mojej kolekcji są aż trzy garnitury w kolorze zbliżonym do brązowego. Jednym z nich jest DON uszyty z mieszanki wełny i moheru.
konkurs
Na podszewce dżentelmeni w smokingach 🙂
konkurs
Garnitur JAMES ze skóry rekina jest garniturem całorocznym…
konkurs
…ale doskonale się odnajdzie jako garnitur letni.
konkurs
Dwurzędowy HERKULES jest gładki, ale jego kolor na pewno nie pozostawi nikogo obojętnym.
konkurs
W marynarkach dwurzędowych 6×2 górny zapinany guzik jest zwykle położony dość wysoko. Ja zdecydowałem się go obniżyć i umieścić na linii talii – tak jak w marynarkach jednorzędowych. Moim zdaniem dało to bardzo dobry efekt.
konkurs
W mojej kolekcji nie mogło zabraknąć klasycznego garnituru w kolorze granatowym. MICHAEL ma klapy ostre, co dodaje mu trochę niezwykłości. Granatowy garnitur z klapami otwartymi pojawi się dopiero na przełomie kwietnia i maja. Będzie nosił nazwę: BARNEY. Może się domyślacie o jakiego Barneya chodzi? – ale to jest już poza konkursem 🙂
konkurs
Czarne lotniki i kwiatek w butonierce nie pozostawiają wątpliwości, że widzę MICHAELa jako garnitur poważny i oficjalny.
konkurs
Podszewka w motyle powraca, ale w innej kolorystyce.
konkurs
GORDON to typowy garnitur biznesowy.
konkurs
Podszewka z motywami kwiatowymi.
konkurs
Garnitur SHERLOCK to jedyny w kolekcji, który uszyty został w tkaniny innego producenta niż Vitale Barberis Canonico. Ta tkanina to luźno tkana mieszanka wełny i lnu (75/25).
konkurs
Skład tkaniny i brak podszewki w marynarce sugerują, że SHERLOCK jest garniturem letnim.
Udostępnij wpis

Podobne wpisy

0 0 głosów
Ocena arykułu
guest
29 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Danka
Danka
3 lat temu

Jeden garnitur a tyle wymagań konkursowych pytań ,zagadek -daj pan na luz ma to być zabawa

Wonsz
Wonsz
3 lat temu
Odpowiedz do  Danka

Weź się ogarnij danuska, nie chcesz nie bierz udziału, to nie mops

Pawel
Pawel
3 lat temu

Piekna kolekcja, a moj faworyt to Don. Zabieram sie do konkursu 😊

Maciek
Maciek
3 lat temu
Odpowiedz do  Pawel

Ja również; z racji na kolor, którzy uważam za bardzo oryginalny

WojtekG
WojtekG
3 lat temu

Dawno nie komentowałem, ale dziś muszę, a nawet chcę , bo garnitury przepiękne.
Szerokie klapy, guziki na rękawach rozpinane i usytuowane daleko od krawędzi, odpowiednio długie marynarki, tkaniny z Włoch, a podszewki to sztuka sama w sobie. Gratuluję!
Spróbuję kupić ten szary. Piszę – spróbuję, bo nigdy nie kupowałem garnituru na odległość.
Najpierw muszę iść do mojej znakomitej krawcowej od poprawek, aby mnie odpowiednio „wymierzyła”.
Jak duże będą serie poszczególnych garniturów?
,………..
Mam nadzieję , że moderujesz, Janku, komentarze bo może się znaleźć jakiś „żartowniś” i opublikuje rozwiązanie konkursu.
Pozdrawiam

Tadeusz
Tadeusz
3 lat temu
Odpowiedz do  Jan Adamski

Gratuluję pomysłu z garniturami!!! Super wyszły. Ja też mam chrapkę na Jems. Mam nadzieję, że udzielisz rad jak dobrze się wymierzyć by nie kupic kota w worku.

Bleuu
Bleuu
3 lat temu

Szkoda ze takie kwaratowe ramiona, wypełnienie że zdjęć jak w Vistuli czy więcej niż napoli w suitsupply, plus wyglądają na szersze niż w susu

Krzysztof
Krzysztof
3 lat temu

Panie Janie,
Mam pytanie odnośnie marynarek. Czy któryś model z kolekcji jest uszyty na miękko, bez wkładów barkowych?

Krzysztof
Krzysztof
3 lat temu

> Może się domyślacie o jakiego Barneya chodzi? – ale to jest już poza konkursem

Skoro poza konkursem, to pozwolę sobie odpowiedzieć w komentarzu. Jeżeli Barney, to pewnie Barney Rubble, sąsiad Freda Flinstone’a – więc też garnitur na nieco niższych mężczyzn 😉

Łukasz
Łukasz
3 lat temu
Odpowiedz do  Krzysztof

Barney Panofsky

Cezary
Cezary
3 lat temu

Janku mam do Ciebie pewna sprawę, Otóż przed wojna moja Babcia była krawcową. I gdy szyła na miarę spodnie ; to zawsze pytała się klienta po której stronie nosi „swoje klejnoty” ?Podobno takie pytanie to była norma u krawcow. Janku, czy w tej chwili krawcy miarowi także biorą ów szczegół po uwagę? Czy mógłbyś się wypowiedzieć?😎

Cezary
Cezary
3 lat temu

Mam problem Michaelem i Tommym😊 , bardzo fajny konkurs Janku.

Daniel
Daniel
3 lat temu

Taak fajny konkurs . Mam problem z Jay a garnitur rzeczywiście faworyt, tak twierdzi moja żona

Łukasz
Łukasz
3 lat temu

Panie Janie,
świetna inicjatywa, miałem dużo frajdy w odgadywaniu bohaterów i myślę że warto przy tej okazji powrócić do tych tytułów.
Pozdrawiam.

Marcin
Marcin
3 lat temu

Janie !
Czytam twojego bloga od lat.
To twoj najlepszy wpis !!!
Główkuję co i jak i kto.
Pozdrawiam
Marcin

Grzegorz
Grzegorz
3 lat temu

Janku!
Wspaniała kolekcja! Gratuluję pomysłu i życzę sukcesu Tobie i całej firmie BonusMG!
Chciałbym abyś przybliżył mi w jakim stanie uszyte zostały spodnie poszczególnych garniturów.

Pozdrawiam serdecznie. Grzegorz.

Łukasz
Łukasz
3 lat temu

Odpowiedzi poszły mailem, nad Michaelem się zastanawiałem ale ten najbardziej znany nie nosił granatowych garniturów 🙂

Magda
Magda
3 lat temu

Panie Janie,
Czy można prosić o podanie poprawnych odpowiedzi konkursowych ? Niestety z przyczyn niezależnych ode mnie, nie mogłam śledzić live na Instagramie 😔 Pozdrawiam serdecznie !