Konkurs! Do wygrania koszula szyta na miarę.

konkurs Van Thorn

Dzisiejszy konkurs mogłem ogłosić dzięki partnerowi i fundatorowi nagrody – firmie Van Thorn, która jest znana z szycia garniturów i koszul na miarę. Oferuje także duży wybór odzieży męskiej, obuwia i dodatków w swoim salonie w Warszawie, przy ulicy Siennej 39 oraz w sklepie internetowym Elegancki Pan. Tak jak zapowiada tytuł wpisu, nagrodą w konkursie jest koszula uszyta na miarę przez Van Thorn. Zwycięzca będzie się musiał zgłosić do warszawskiego salonu marki, gdzie dokona wyboru tkaniny (możliwości wyboru są ogromne), fasonu koszuli, rodzaju i kroju kołnierzyka i mankietów, guzików, a także umiejscowienia monogramu oraz kroju czcionki i jej koloru. Zostanie też oczywiście zebrana miara. W zależności od dostępności wybranej tkaniny, gotowa koszula będzie do odbioru po upływie od dwóch do czterech tygodni.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie? Zasady są proste. Trzeba napisać krótki tekst na temat: co to znaczy być dobrze ubranym i dlaczego lubię dobrze się ubierać? Tekst nie może być dłuższy niż 2500 znaków (nie licząc spacji) i powinien zostać wysłany na adres mailowy: kontakt@janadamski.eu do dnia 19 marca 2018 r. Tekst może być zawarty w treści maila, albo dołączony w postaci załącznika. Do tekstu można załączyć swoje zdjęcie/zdjęcia w dowolnej stylizacji, ale nie jest to niezbędne. Oceniane będą wyłącznie nadesłane teksty i załączenie lub niezałączenie zdjęcia nie będzie miało wpływu na ocenę. Oceny dokonam sam i wybiorę zwycięzcę. Wyniki konkursu podam we wpisie, który opublikuję na blogu w dniu 24 marca 2018 r. We wpisie tym opublikuję zwycięski tekst oraz kilka innych, uznanych przeze mnie za ciekawe. We wpisie będę używał wyłącznie imion uczestników konkursu, bez podawania ich nazwisk. Szczegółowe zasady konkursu ujęte są w regulaminie. W mailu z tekstem konkursowym, każdy uczestnik powinien zawrzeć następującą formułkę (najlepiej przekopiować ją i wkleić do maila): Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów konkursu.

Przy okazji konkursu chcę zwrócić uwagę na problem dopasowania koszul. Bardzo wielu mężczyzn nie przykłada do tego należytej wagi wychodząc z założenia, że skoro koszula jest skryta pod marynarką, to i tak nie widać, czy jej rozmiar jest właściwy. W dodatku zapięte mankiety zatrzymują się na nadgarstkach w związku z czym nawet dużo za długie rękawy nie rażą, schowane w rękawach marynarki. Dla eleganckiego mężczyzny są to jednak sytuacje nie do zaakceptowania, dlatego zakupione koszule muszą być często poddawane przeróbkom. Skracanie rękawów jest w zasadzie normą, bowiem rodzimi producenci koszul uparli się, że rękawy muszą być za długie. Dodatkowym problemem jest fakt, że sklepowe koszule mają przeważnie zbyt szerokie ramiona. Połączenie zbyt szerokich ramion i za długich rękawów daje  wręcz karykaturalny efekt. A wielu klientów godzi się, że tak musi być. Rozwiązaniem bezkompromisowym jest szycie koszul na miarę, niestety jest ono droższe od kupowania koszul gotowych, ale za to satysfakcja z idealnie leżącej koszuli jest bardzo duża. Kto przynajmniej raz zamówił koszulę szytą na miarę, ten wie co mam na myśli.

Ja sam mam dwie koszule szyte na miarę w firmie Van Thorn. Z obydwu jestem bardzo zadowolony, zaś widoczna na zdjęciu głównym koszula Winchester z mankietami koktajlowymi, jest obecnie moją ulubioną. Poniżej kilka zdjęć pokazujących jej detale i przykładowe zastosowania. Drugą koszulą Van Thorn, którą posiadam jest klasyczna błękitna koszula o szerokim spektrum zastosowania. Pokazują ją kolejne zdjęcia. Obie prezentowane koszule mają kołnierzyki w wysoką stójką i szerokimi wyłogami, gdyż takie właśnie lubię i takie wybrałem. Zwycięzca konkursu będzie mógł wybrać spośród wielu różnych propozycji kroju kołnierzyka, a także będzie mógł zaproponować własne modyfikacje.

konkurs Van Thorn konkurs Van Thorn konkurs Van Thorn konkurs Van Thorn konkurs Van Thorn konkurs Van Thorn konkurs Van Thorn konkurs Van Thorn

19 komentarzy

 1. Romek 12/03/2018
  • Jan Adamski 12/03/2018
  • Radek Rzeszotarski 15/03/2018
   • Romek 15/03/2018
 2. Czarek 12/03/2018
  • Jan Adamski 12/03/2018
 3. Michał G 12/03/2018
  • Jan Adamski 12/03/2018
 4. Przemek 13/03/2018
  • Jan Adamski 13/03/2018
 5. Zbyszek 14/03/2018
  • Wojtek G. 14/03/2018
   • Jan Adamski 14/03/2018
   • Zbyszek 15/03/2018
  • Jan Adamski 14/03/2018
 6. Wojtek G. 14/03/2018
  • Jan Adamski 14/03/2018
 7. Tadeusz 15/03/2018
  • Jan Adamski 15/03/2018

Dodaj komentarz