Pochwal się swoją stylizacją: studniówka 2018

Moje wpisy z poradami o tym jak się ubrać na studniówkę, cieszą się dużą poczytnością. Wpis o studniówce 2017 miał ponad 160 tysięcy odsłon, wpis tegoroczny miał ich na razie nieco poniżej 100 tysięcy, ale czytelników ciągle przybywa mimo, że sezon studniówek mamy już za sobą. Popularność wpisu nie idzie jednak w parze z chęcią dzielenia się przez studniówkowiczów, swoimi zdjęciami pokazującymi stworzone przez siebie stylizacje. Otrzymałem takich zdjęć niezbyt dużo, z czego część nie nadawała się do publikacji ze względów technicznych. Pozostałe były jednak na tyle interesujące, że postanowiłem je opublikować w cyklu Pochwal się swoją stylizacją. Wpis publikuję, ale nie zamykam sprawy. Jeśli otrzymam jeszcze jakieś ciekawe zdjęcia – to je dołączę. Proszę o przysyłanie ich na adres: kontakt@janadamski.eu.

pochwal się

Statystyki z WordPressa pokazują liczbę odsłon wpisu studniówkowego: 162.055

Zamiast się rozwodzić na temat oceny stylizacji widocznych na nadesłanych zdjęciach, postanowiłem oddać głos Tomkowi – uczestnikowi tegorocznej studniówki, który przesyłając mi swoje zdjęcia, pokusił się o kilka ciekawych refleksji. Oto co napisał Tomek:

Dzień dobry!

Czekałem długo na zdjęcia, żeby się nimi z Panem podzielić – i wreszcie są. Po przeczytaniu pańskiego wpisu „Studniówka 2018 – jak się ubrać” zaintrygował mnie temat męskiego, klasycznego ubioru. Wkrótce zacząłem zgłębiać temat i postanowiłem na studniówkę ubrać się najlepiej, jak to możliwe. Z powodu dość atletycznej budowy ciężko było dopasować garnitur, ale po kilku dniach poszukiwań udało mi się znaleźć taki, który leżał odpowiednio. Postawiłem na garnitur marki Lavard w kolorze głębokiego, ciemnego granatu. Najbardziej spodobał mi się w nim fakt, że marynarka jest zapinana na jeden guzik, co przydało marynarce nieco formalności. Zarówno rękawy marynarki, jak i koszuli zostały skrócone, to samo spotkało nogawki spodni. Udało mi się znaleźć też wymarzoną muchę – jedwabna, bordowa propozycja marki Wólczanka niezmiernie mi się spodobała. Co prawda nie posiada ona rozpinanego paska, ale nie żałuję, że się na nią zdecydowałem; trenowanie sprawnego zawiązywania sprawiło mi dużo przyjemności oraz miałem z tego ogromną satysfakcję. Na zdjęciach widać, że zawiązanie jej tuż przed imprezą wyszło całkiem dobrze 🙂

Co do butów – niełatwym okazało się znalezienie czarnych, a w dodatku wygodnych, wiedenek. Ostatecznie te wybrane ze sklepu Ryłko wyglądały znakomicie, zwłaszcza z noskami wypolerowanymi na lustro. Na ich polerowaniu spędziłem wiele godzin – rodzice byli momentami wręcz zirytowani ilością czasu, jaką im poświęcałem 🙂 Lnianą, białą poszetkę złożyłem w TV fold i wystawiłem z brustaszy na około 2 cm. Do butonierki zdecydowałem się włożyć czerwony, miniaturowy goździk, nawiązujący do koloru muchy. Gdyby jednak nie pański osobny wpis poświęcony kwiatkom, ciężko byłoby mi go odpowiednio spreparować – porady okazały się niezmiernie przydatne.

Na koniec chciałbym zwrócić uwagę na to jak wielu moich kolegów zainteresowało się tematem ubioru (co zauważył również Pan) i muszę przyznać, że na mojej studniówce (1Lliceum im. Mikołaja Kopernika w Łodzi) było mnóstwo dobrze wyglądających chłopaków. W tym sezonie widać też dominację much (niestety gotowych). W tej sytuacji trudno było się wyróżnić. Moim sposobem na to były wiedenki (większość kolegów miała na nogach angielki – prawdopodobnie z prostego powodu ich dominacji na półkach sklepowych) z wypolerowanymi noskami, kwiatek oraz wiązana mucha, którą mogłem poszczycić się na mojej studniówce tylko ja z kolegą, który pokazał mi pański wpis.

Chciałbym serdecznie podziękować za wszystkie porady oraz uwagi; w przyszłości będę mógł wspominać ten wspaniały wieczór ze świadomością, że byłem ubrany tak dobrze, jak tylko mogłem i pozwalał na to budżet. Dziękuję również za wprowadzenie do świata mody – od pewnego czasu zwracam uwagę na to, żeby wyglądać dobrze i modnie również na co dzień, co sprawia mi dużo przyjemności – wszystko dzięki Panu. W załączniku przesyłam kilka zdjęć z zabawy.

Serdecznie pozdrawiam oraz dziękuję

Tomek z Łodzi.

Pochwal się

Ola i Tomek. Tomek ma na sobie garnitur Lavard.

Pochwal się

Ola i Tomek w inauguracyjnym Polonezie.

Pochwal się

I liceum im. Mikołaja Kopernika w Łodzi

pochwal się

Maciek wystąpił w smokingu z second-handu poddanym gruntownym przeróbkom. Maciek widnieje też na zdjęciu głównym wpisu.

pochwal się

Garnitury dwurzędowe nie należały do częstych widoków na studniówkach. Kajetan, który pozuje do zdjęcia z Marysią, ma na sobie garnitur marki Miler.

Karolina i Mieszko. Mieszko w garniturze Lancerto.

Pochwal się

Michaela i Ernest. Ernest w garniturze Fusaro Antonio.

Gabrysia i Michał. Michał w smokingu Mango Man.

Weronika i Tomek. Tomek, który ma 196 cm wzrostu i w związku z tym spore problemy z doborem składników garderoby, zdecydował się na polecany przeze mnie garnitur Suit Supply.

Pochwal się

Od lewej: Dominika, Mateusz, Julia, Piotr. Oba garnitury pochodzą od Joyvi.

Pochwal się

Karol postawił na garnitur Vesari.

Pochwal się

Własnoręcznie zawiązana muszka i goździk w butonierce. Karol z Dominiką w Polonezie.

Karolina z Adrianem, który ma na sobie smoking z Bytomia.

Pochwal się

Zuzanna i Kacper, który wystąpił w garniturze Recman.

Pochwal się

Robert miał już swoją studniówkę wcześniej. W tym roku był gościem na studniówce Agaty. Z tej okazji uszył sobie na miarę kamizelkę, którą zestawił z garniturem z Bytomia.

Pochwal się

Agata z Kamilem, który ma na sobie garnitur Recman.

Piotr i Wiktor. Obaj w garniturach Vistuli.

Pochwal się

Adam w garniturze Pierre Cardin.

Pochwal się

Wiktoria i Marcin. I ponownie garnitur Recman.

Pochwal się

Julia i Mateusz w garniturze z Zary.

Pochwal się

Michał połączył garnitur Hugo Boss z kamizelką Pawo.

Michał i Mateusz prezentują swoje kamizelki.

Pochwal się

Ewa i Piotr. Piotr w smokingu Pier One.

Pochwal się

Michał w garniturze z Próchnika.

Karolina i Grzegorz. Smoking został zakupiony w outlecie, niestety nie posiadał metki, więc jego marka jest nieznana.

pochwal się

Pochwal się swoją stylizacją: studniówka 2018

19 komentarzy

 1. Tomasz 06/03/2018
  • Jan Adamski 06/03/2018
 2. Przemysław 06/03/2018
  • Pan Maciek 06/03/2018
   • Przemysław 08/03/2018
   • Luigi Saladini - Moda classica uomo 10/03/2018
    • Pan Maciek 25/03/2018
 3. MJ 06/03/2018
 4. Piotr 06/03/2018
  • Jan Adamski 06/03/2018
 5. Niezdecydowany 07/03/2018
  • Jan Adamski 08/03/2018
 6. Wojtek G. 11/03/2018
 7. Wojtek G. 11/03/2018
 8. Wojtek G. 11/03/2018
  • Jan Adamski 11/03/2018
 9. Jarek Gibas 12/03/2018
  • Jan Adamski 12/03/2018
 10. Jarek Gibas 18/03/2018

Dodaj komentarz