Kamizelki Alberta

kamizelki

Mój znajomy – Albert Borowiecki, autor bloga 4Gentleman – postanowił popróbować sił w dziele tworzenia własnej marki odzieżowej. I zaczął – nie od poszetek i krawatów, jak to przeważnie bywa w takich sytuacjach – lecz od kamizelek. Dziś prezentuję kamizelki Alberta gdyż uważam, że są godne uwagi i mają bardzo korzystny stosunek ceny do jakości. Są dostępne w kilku rozmiarach, ale ich proporcje są tak dobrane, że będą optymalne dla osób o wzroście mieszczącym się w przedziale 180 – 190 cm. Co nie znaczy, że nie będą się nadawały dla osób nieco niższych i nieco wyższych; wszak proporcje budowy każdego człowieka są inne i elementy odzieży trzeba po prostu przymierzać. Kamizelki są zarówno jednorzędowe, jak i dwurzędowe, z klapami i bez, uszyte są z ładnych materiałów i mają plecy materiałowe, a nie podszewkowe. Czyli są pomyślane nie jako element garderoby pod marynarkę (choć i w tej roli sprawdzą się doskonale), lecz jako okrycie wierzchnie do zastosowania w ciepłe dni. Z kolei w chłodniejsze dni można zakładać na wierzch kurtkę lub płaszcz, a po ich zdjęciu w pomieszczeniach – pozostawać w kamizelce, co wygląda bardzo stylowo i staje się coraz popularniejsze. Zastosowanie kamizelki ma tę zaletę, że wygląda ona dobrze zarówno w wersji eleganckiej – z krawatem lub muszką, każualowej – z fularem, jak i luźnej – z koszulą rozpiętą pod szyją. Pamiętać tylko należy, że w takiej luźnej konfiguracji koszula powinna mieć jeden rozpięty guzik – nie więcej. Styl macho-disco, z kilkoma rozpiętymi guzikami koszuli, nie przystoi mężczyźnie z klasą.

kamizelki

Kamizelki Alberta są oferowane pod marką – jakżeby inaczej – 4Gentleman,pl Albert Borowiecki

kamizelki

Na początek w ofercie znalazło się sześć modeli kamizelek, ale w miarę upływu czasu, będą przybywać nowe.

Materiałem jednorzędowej kamizelki o dźwięcznej nazwie Castelli, jest len, zaś podszewka jest z wiskozy (taka podszewka jest we wszystkich pozostałych kamizelkach). Kamizelka ma ostre klapy o szerokości 7 cm, cztery guziki z przodu, dwie kieszonki oraz brustaszę, do której można włożyć poszetkę. Dla towarzystwa kamizelki Castelli wybrałem: koszulę Henderson, chinosy Pierre Cardin, buty Conhpol Elite, poszetkę Bowtieswala, okulary The Bespoke Dudes i zegarek Ingersoll.

Kolejna kamizelka z lnu w kratę windowpane, tym razem dwurzędowa, bez klap. Nazywa się Obello i chwilowo zniknęła z oferty sklepu, ale ponownie pojawi się za 3 – 4 dni. Pozostałe składniki stylizacji: koszula Próchnik, chinosy Bytom, buty Meka (Producent Nord), krawat Dandy Yourself, poszetka no name, okulary The Bespoke Dudes i torba Bugatti.

Kolejna kamizelka nosi nazwę Giorno, w kroju jest identyczna z kamizelką Castelli, lecz uszyta jest z wełny. Ma ciekawy wzór kraty księcia Walii z dodatkową granatową nitką tworzącą wzór windowpane. W towarzystwie kamizelki znalazły się ponadto: koszula Osovski, chinosy Vistula, buty Otisopse, fular EM Men’s Accesories, poszetka Wólczanka, skarpetki Wola, okulary The Bespoke Dudes, zegarek Diesel.

Kolejna lniana kamizelka dwurzędowa z bardzo oryginalnymi guzikami, do których starałem się dopasować niektóre inne elementy stylizacji. Beżowy kolor tkaniny z delikatną, niebieską kratą windowpane, w połączeniu ze wspomnianymi guzikami, stworzyły bardzo atrakcyjną całość. Nazwa kamizelki: Marsala. Chwilowo jest nieobecna w ofercie; wróci do niej za 3 – 4 dni. Do kamizelki dobrałem następujące elementy: koszulę James Button, spodnie Bytom, buty Partenope, krawat Collection Adam, poszetkę Wólczanka, skarpetki Strellson, okulary Persol, zegarek Junghans.

Najbardziej efektownym i sartorialnym elementem dwurzędowej kamizelki Manduria jest kołnierz szalowy o szerokości 10 cm, częściowo zachodzący na brustaszę. Drugim bardzo ciekawym pomysłem są patki na kieszonkach bocznych. Całościowy efekt jest znakomity! Pozostałe elementy stylizacji to: koszula James Button, spodnie Próchnik, buty Yanko, krawat Duchamp, poszetka EM Men’s Accesories, skarpetki Wola, okulary The Bespoke Dudes, zegarek Calvin Klein.

Klasyczna kratka gingham jest wzorem kolejnej kamizelki; jednorzędowej z klapami ostrymi, uszytej z tkaniny lnianej. Kamizelka nosi nazwę Pellegrino. Towarzyszą jej: koszula Van Thorn, spodnie Norman, buty Meka (producent Nord), muszka Hisoutfit, poszetka no name, skarpetki Wola, okulary Persol, zegarek Junghans.

11 komentarzy

 1. Krzysztof 24/09/2018
  • Jan Adamski 24/09/2018
 2. Jakub 24/09/2018
  • Jan Adamski 25/09/2018
 3. Bogdan 12/10/2018
  • Jan Adamski 13/10/2018
 4. Bogdan 13/10/2018
 5. ReStel 17/10/2018
 6. Marek 06/12/2018
  • Jan Adamski 06/12/2018
 7. Stefano 11/08/2021

Dodaj komentarz