W przededniu Pitti Uomo

Pitti Uomo

Niniejszy wpis zawiera treści promujące kolekcję garniturów zaprojektowanych przeze mnie dla marki eGARNITUR.

Tegoroczna czerwcowa edycja największych na świecie targów mody męskiej – Pitti Uomo – będzie nosiła numer 104 i odbędzie się w dniach 13 – 16 czerwca we Florencji (zapraszam na relację na blogu, którą opublikuję 20 czerwca). Będę tam obecny i wspólnie z ekipą eGARNITUR będziemy promować garnitury z mojej kolekcji. Efekty takich działań podjętych w roku ubiegłym przy współpracy z Guillaume Bo i Franco Mazzettim przyniosły tak dobre rezultaty, że w tym roku postanowiliśmy je powtórzyć. Sam fakt, że Franco i Gui zgodzili się uczestniczyć w promocji, jest dla naszych garniturów nobilitujący i dowodzi, że mogą one skutecznie konkurować jakością, urodą, klasą i stylem z garniturami słynnych dandysów i trendsetterów, którzy postanowili – przy okazji targów Pitti Uomo – zaprezentować światu swoje kreacje.

Pitti Uomo

Gui Bo (w garniturze GUILLAUME) i Franco Mazzetti (w garniturze FRANCO). To zdjęcie – opublikowane przez Gui na jego koncie instagramowym – pobiło rekord popularności: 265 tysięcy wyświetleń i 7 tysięcy polubień. Fot. Piotr Serafin.

Pitti Uomo

Ekipa eGARNITUR na słynnym murku przed główną halą targową Pitti Uomo. Od lewej: Dawid (w garniturze spoza mojej kolekcji), Andrzej (w garniturze GUILLAUME), Łukasz (w garniturze GIANNI), Tomek (w garniturze FABIO) i Valdecir (w garniturze JEP).

Pitti Uomo

Na florenckiej ulicy: Gui w garniturze GIORGIO, ja w zestawie, który wejdzie do sprzedaży w roku 2024, Franco w garniturze GIANNI.

Trzeba wiedzieć, że Pitti Uomo to nie tylko to co dzieje się na terenach targowych w ciągu dnia. To także wieczorne eventy, które są okazją do spotkań, dyskusji, zawierania nowych znajomości i kultywowania starych. To także okazja do zaprezentowania stylizacji odmiennych od tych, które były w użyciu w ciągu dnia. Ubiegły rok był pod pod tym względem zupełnie wyjątkowy z mojego punktu widzenia. A to dlatego, że sam byłem gospodarzem jednego z takich eventów (sponsorowanego przez eGARNITUR). W dodatku było to event, na którym obowiązywał kod ubraniowy black tie, co było nie lada wyzwaniem dla moich gości. Goście stanęli na wysokości zadania, natomiast ja miałem pierwszą okazję do zaprezentowania smokingu DEAN, który dopiero miał wejść do mojej kolekcji. Zarówno sam event jak i premiera smokingu udały się nadzwyczajnie.

Pitti Uomo

Mój Black Tie Event Florence 2022 odbywał się we wnętrzach renesansowego pałacu ozdobionych obrazami i rzeźbami z epoki. Gui przywdział na tę okazję niecodzienny strój: bath suit, który był popularnym strojem formalnym-wieczorowym (odpowiednikiem fraka), w latach dwudziestych ubiegłego wieku, w południowej Francji (gdzie Gui dziś mieszka).

Pitti Uomo

Moja żona Małgorzata – tym razem nie w roli fotografa lecz w roli gospodyni wieczoru – w sukni z pracowni Justyny Ołtarzewskiej. Ja w smokingu DEAN z mojej kolekcji.

Na ubiegłorocznej edycji Pitti Uomo prezentowaliśmy garnitury, które miały się pojawić w sprzedaży kilka miesięcy później. Dziś są w ofercie eGARNITUR i cieszą się dużą popularnością. Co ciekawe garnitury w nietypowych kolorach (np. LUCA, GIANNI, MARK czy GIORGIO) są często wybierane przez panów młodych jako garnitury ślubne. Jak widać gusta się zmieniają i albo można się zżymać, że następuje odwrót od dostojnej i stonowanej klasyki na rzecz mody nieco frywolnej, albo można to po prostu przyjąć do wiadomości. Najważniejsze, że czasy czarnych garniturów ślubnych chyba już bezpowrotnie minęły. I bardzo dobrze!

Analogicznie jak miało to miejsce w ubiegłym roku, na zbliżającej się edycji Pitti Uomo będziemy prezentować garnitury z kolekcji przewidzianej na kolejny sezon, czyli na rok 2024. Kolekcja ta będzie bardzo interesująca choćby ze względu na fakt, że pojawią się aż 3 garnitury dwurzędowe. Poza tym będą wyraziste prążki i kilka nowatorskich pomysłów, których na razie zdradzić nie mogę.

Pitti Uomo

Zestaw klubowy z kolekcji 2024; tym razem w innej konfiguracji niż było to widać na zdjęciu z florenckiej ulicy.

10 komentarzy

 1. Bartosz 27/05/2023
  • Jan Adamski 27/05/2023
  • Elegant z Mosiny 28/05/2023
   • Jan Adamski 28/05/2023
 2. Kamil 28/05/2023
  • Jan Adamski 28/05/2023
 3. Dawid 31/05/2023
  • Jan Adamski 31/05/2023
 4. Oskar 01/06/2023
  • Jan Adamski 01/06/2023

Dodaj komentarz