Księga zdziwień odc. 77

księga zdziwień

Księga zdziwień odnotowuje dziś rejestr spraw jakimi zajmuje się premier niemałego kraju, jakim jest Rzeczpospolita Polska. Rejestr ten nie wyciekł w niewyjaśnionych okolicznościach z jego kancelarii, lecz został z dumą ujawniony przez samego Mateusza Morawieckiego na niedawnym spotkaniu z obywatelami, w słynnej sali BHP Stoczni Gdańskiej. Na pierwszym miejscu pan premier wymienił remont dachu w zabytkowym kościele w Nowej Cerkwi, na który to remont rząd RP postanowił przeznaczyć 290 tys. zł. Poprzednie rządy blokowały tę jakże potrzebną inwestycję, ale obecny rząd jest bliżej ludzi, więc podjął wyzwanie. Wprawdzie początkowo też ją blokował będąc przekonany, że chodzi o remont dachu cerkwi. Ale gdy się okazało, że Cerkiew to tylko nazwa miejscowość, zaś remont dachu dotyczy kościoła, inwestycja została natychmiast odblokowana. Podobnie przychylnym okiem pan premier spojrzał na potrzeby lokalnych społeczności w Ostrowitem, Garczynie i Wielu, wspierając je łącznie kwotą prawie 900 tys. zł. Bardzo trudnym dla rządu wyzwaniem okazały się potrzeby inwestycyjne szpitala w Pucku. Półtora roku temu pan premier zdecydował o wyposażeniu go w windę, której brak był bardzo dotkliwy, obecnie pochylił się z troską nad kolejnymi potrzebami i wspaniałomyślnie wyasygnował kwotę 3 mln zł na blok operacyjny.

No to ja się dziwię wadze spraw jakie zaprzątają nasz wspaniały rząd.

Dziwię się tym bardziej, że pan premier Mateusz Morawiecki zauważył, że poprzednie rządy ’zwijały Polskę’ oraz ’zwijały linie kolejowe’, obecny rząd rozwija Polskę i ’dba o to, żeby w programie rozwoju kolei było najwięcej środków proporcjonalnie tutaj’. Dodał też, że poprzednie rządy dzieliły Polaków, a obecny rząd ich jednoczy: ’Dążymy do tego, aby Polska była państwem wszystkich Polaków; przed rządami PiS-u Polska była państwem niemocy’. Premier ubolewał, że: ’obóz rządzący jest stale bezpardonowo atakowany przez grupy interesów, które zostały obudzone na skutek działań rządu’, ale z dumą podkreślił, że: ’zdołaliśmy zbudować operacyjną zdolność do funkcjonowania państwa poprzez wygranie wielu bitew (…) dzięki tym działaniom zdarzył się malutki cud gospodarczy’.

Księga zdziwień odnotowuje z zadowoleniem cud gospodarczy, pyta tylko: dlaczego malutki? I nie waha się stwierdzić, że cud jest wielki. A największym cudem jest sam pan premier.

Wszystkie cytaty pochodzą z artykułu w Bankier.pl.

Dodaj komentarz