Udane zakupy

Zabawne hasło widoczne na zdjęciu powyżej: zabierz mnie już dziś, jutro może mnie już nie być, dobrze ilustruje filozofię sieci TK Maxx. Chodzi oto, że oferowane produkty pojawiają się w małych seriach, lub wręcz jako pojedyncze egzemplarze. Za to dostawy są bardzo częste; nawet kilka w ciągu tygodnia. To oczywiście zachęca do częstego odwiedzania sklepów i poszukiwania czegoś naprawdę wyjątkowego. Udane zakupy w TK Maxx nie są pustym sloganem, lecz opisem rzeczywistej sytuacji. Przy okazji sezonu urlopowego, wielu z nas kompletuje garderobę na wakacyjne wyjazdy i w tym celu warto odwiedzić TK Maxx.

udane zakupy

Nie miałem problemów z dobraniem spodni do mojej letniej marynarki z bawełny seersucker. Nota bene marynarki kupionej w TK Maxx kilka lat temu 🙂

udane zakupy

Ani też z dobraniem do niej letniego, bawełnianego kapelusza typu trilby.

udane zakupy

Gdy zapragnąłem dobrać torbę podróżną pod kolor innej mojej marynarki – też nie było z tym problemów. Trzeba tu dodać, że wybór toreb podróżnych jest w TK Maxx bardzo duży. A ponieważ mamy wakacje, jest to zakup bardzo na czasie.

Postanowiłem stworzyć, na bazie produktów dostępnych w TK Maxx, kilka propozycji zestawów mieszczących się w pojęciu smart casual. Czyli eleganckich, ale jednocześnie swobodnych, nadających się na nieformalne okazje. To jest zresztą rodzaj ubiorów, które najbardziej lubię. Szczególnie lubię zestawiać niebanalne marynarki z chinosami w różnych kolorach. Zawsze zestawiam je na zasadzie kontrastu; to znaczy tak dobieram kolory, żeby uniknąć monochromatyczności. Przy czym muszę tu dodać, że nie ma nic złego w zestawach monochromatycznych. Zestawienie np. granatowej marynarki z granatowymi lub niebieskimi chinosami, będzie ze wszech miar poprawne. Ale zestawienie tej samej marynarki z chinosami białymi, żółtymi lub brązowymi – da efekt zdecydowanie ciekawszy. Pod warunkiem oczywiście, że lubi się odważne zestawienia. Ja lubię 🙂

Zakupy w TK Maxx, oprócz wielu innych, mają tę zaletę, że możemy tam znaleźć ciekawe produkty renomowanych marek w bardzo atrakcyjnych cenach, do 60% niższych od regularnych cen sprzedaży w Polsce i na świecie. Warto też pamiętać, że TK Maxx to nie tylko odzież i obuwie, ale także inne artykuły, zgromadzone w sześciu działach tematycznych. Zatem jest z czego wybierać. Dobierając poniższe zestawy miałem na względzie fakt, że mamy okres wakacyjny. Zatem w każdym z zestawów znalazła się stylowa torba, która oprócz walorów estetycznych, posiada także cechy czysto praktyczne – bardzo cenne w okresie urlopowych wyjazdów.

udane zakupy

Jedna z moich marynarek kupionych w TK Maxx, w dwóch różnych zestawieniach: monochromatycznym i wielokolorowym. Które jest bardziej udane?

udane zakupy

Ta sama marynarka z TK Maxx w jeszcze innym zestawieniu.

udane zakupy

Ponieważ pogodę mamy ostatnio deszczową, zatem jeszcze jedno zdjęcie w deszczowej scenerii. Umieszczone niedawno na moim facebookowym profilu, odnotowało rekordową liczbę polubień i komentarzy.

4 komentarze

  1. Piotr 24/07/2018
  2. Marek Adamski 24/07/2018
  3. Piotr 26/07/2018
  4. Piotr 01/08/2018

Dodaj komentarz