Innowacyjne paski

Czy paski do spodni – przy całej swojej prostocie – mogą być innowacyjne? Okazuje się, że mogą i udowadnia to firma Strap’s, która jest partnerem tego wpisu. Innowacyjność przejawia się w sposobie zapinania – bez dziurek – oraz w łatwej wymianie klamry. Ta druga właściwość może się wydać niepotrzebna, ale w rzeczywistości jest bardzo przydatna, umożliwiając dostosowanie koloru klamry do koloru koperty zegarka lub spinek do mankietów koszuli. Dysponując paskami w trzech kolorach oraz dwiema klamrami (np. złotą i srebrną), możemy stworzyć sześć kombinacji, dopasowując kolor paska do koloru butów i paska do zegarka, zaś kolor klamry do koloru koperty zegarka i spinek (oraz – ewentualnie – spinki do krawata i szpilki do kołnierzyka koszuli). Firma Strap’s ma w swojej ofercie więcej kolorów pasków niż tylko trzy i więcej klamer niż dwie, ale o kombinacji 3+2 wspominam dlatego, że wydaje mi się ona optymalnym zestawem, który wyczerpuje większość typowych zestawień.

Jeśli spojrzy się na czwarte zdjęcie w zestawie poniżej, to łatwo dojść do wniosku, że klamra w paskach Strap’s ma bardzo skomplikowaną konstrukcję. Tak jest rzeczywiście, ale jednocześnie sposób jej mocowania do paska a także sposób zapinania i rozpinania paska są intuicyjne i nie sprawiają najmniejszych kłopotów. Jedynie przy pierwszym rozpinaniu może być chwila zawahania gdyż trzeba wyczuć palcem dźwignię blokady i umiejętnie ją nacisnąć. Ale przy kolejnych razach nie ma już najmniejszych problemów. Niewątpliwie warta podkreślenia jest staranność wykonania klamry oraz samego paska. Kolory pasków do wyboru to: trzy odcienie brązu, czarny, bordowy oraz granatowy. Do zdjęć instruktażowych poniżej użyłem paska w kolorze granatowym. Piszę o tym, gdyż jest to ciemny granat i na niektórych zdjęciach wygląda jak czarny. Ale na żywo nie ma wątpliwości, że jest granatowy i doskonale współgra z granatem nosków i zapiętków moich butów oraz paskiem do zegarka użytych w stylizacji. Dodam, że zegarek jest marki Buran; model z manualnym naciągiem i licznymi komplikacjami pochodzi z ostatniej dekady ubiegłego wieku i jest dość rzadki i poszukiwany przez kolekcjonerów 🙂

Miałem okazję używać paski Strap’s przez kilka miesięcy i muszę powiedzieć, że jest to bardzo wygodne. Nawet jeśli pominąć możliwość zestawiania różnych układów kolorystycznych (co dla mnie jest bardzo istotne), to sam sposób zapinania jest niezwykle intrygujący: po prostu pasek zapina się sam 🙂 Dopiero rozpinanie wymaga naciśnięcia dźwigni, o czym wspomniałem powyżej. Ważny jest też fakt, że pasek można zacisnąć w dowolnym położeniu, a nie tylko w skokach co jedną dziurkę. Zapewne każdy zna to uczucie, gdy zapięcie na jedną dziurkę w zwykłym pasku, wydaje się za luźne, zaś zapięcie na kolejną – za ciasne. W paskach Strap’s tego nie doświadczymy, chociaż prawdę mówiąc zapinanie też jest skokowe – a nie całkowicie płynne – ale skok wynosi tylko 5 mm czego praktycznie się nie czuje. W zwykłych paskach ten skok (czyli odległość pomiędzy dziurkami) wynosi zwykle 25 mm.

innowacyjne

Pasek w swej oryginalnej długości jest zdecydowanie za długi, zatem przede wszystkim trzeba go dopasować do swojego obwodu w pasie.

innowacyjne

W tym celu należy zmierzyć odległość od końca paska do środka pomiędzy pierwszą a drugą szlufką spodni.

innowacyjne

Następnie należy zdjąć klamrę, odmierzyć tę samą odległość od strony klamry i obciąć pasek.

innowacyjne

Na obciętym pasku należy ponownie zamontować klamrę, co jest czynnością łatwą i intuicyjną.

innowacyjne

Teraz pasek ma właściwą długość. W każdej chwili można go jeszcze bardziej skrócić, ale wydłużyć już się nie da.

Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości w jaki sposób dostosować pasek do swoich gabarytów, może to sprawdzić na krótkim materiale filmowym:

innowacyjne

Granatowy pasek Strap’s użyty w jednej z moich stylizacji.

innowacyjne

Brązowy pasek Strap’s użyty w innej stylizacji. Klamra jest ta sama.

A teraz rzut oka na stylizacje, w których użyłem pokazanych powyżej pasków. W obu zastosowałem spodnie z moleskinu oraz typowo zimowe marynarki: pierwsza jest uszyta z wełny o dużej gramaturze i ciekawym splocie, druga jest tweedowa.

Na koniec wracam do głównego tematu żeby dodać, iż innowacyjne paski Strap’s są pakowane w zestawy, które wyglądają bardzo atrakcyjnie (kolory pasków i klamer można dowolnie wybierać). Jeśli ktoś nie ma jeszcze pomysłu na gwiazdkowy prezent dla eleganckiego mężczyzny, to zestaw pasków i klamer Strap’s będzie tyleż efektowny co praktyczny. W dodatku marka oferuje rabat dla czytelników bloga. Rabat wynosi 20 zł i obowiązuje dla zestawów pięcioelementowych (takich jak na zdjęciu poniżej). Żeby z niego skorzystać trzeba, przed przejściem do kasy, kliknąć: „Masz kupon? Kliknij tutaj by wprowadzić kod”, po czym wpisać JANADAMSKI i kliknąć „zatwierdź”.

7 komentarzy

 1. Zibi 15/11/2019
  • Jan Adamski 15/11/2019
 2. AG 16/11/2019
 3. Zibi 16/11/2019
 4. Chris 16/11/2019
  • Piotr 17/11/2019
   • maciek 20/11/2019

Dodaj komentarz