Kolor cappuccino podbija świat męskiej mody

Kolejna edycja Pitti Uomo już za nami. Była pierwszą po dłuższej przerwie wymuszonej przez covid i miała skromny przebieg; place i alejki pomiędzy halami targowymi świeciły pustkami. Jednak najwytrwalsi stali bywalcy i tym razem nie zawiedli i jak zwykle odcisnęli swoje piętno na charakterze imprezy, jako festiwalu różnych stylów w modzie męskiej. Było elegancko i kolorowo, z jednym kolorem wyraźnie dominującym. I temu kolorowi chciałbym poświęcić dzisiejszy wpis, bowiem jest to kolor nieoczywisty i daleki od stereotypowych wyobrażeń o męskiej elegancji.

Nazwałem go cappuccino, ale to mój autorski pomysł i nie wiem czy się przyjmie 😉 Jeśli nie – to pozostanie po prostu odcieniem brązowego z niewielką domieszką pomarańczowego. Myślę jednak, że gdy patrzy się na Lukę Rubinacciego na zdjęciu powyżej, to nazwa cappuccino sama się narzuca. Już to ze względu na podobieństwo do koloru porannej kawy ze spienionym mlekiem, już to ze względu na włoskie inklinacje. Dwurzędowy garnitur Luki ma charakterystyczny dla niego krój, marynarkę z układem guzików 6×1,5 i jest uszyty z irlandzkiego lnu, w jego słynnej pracowni w Mediolanie. Jest piękny, mimo że jego koncepcja jest w opozycji do obecnych „modnych trendów”. A może piękny jest właśnie dlatego?

Na podstawie obserwacji niedawno zakończonej edycji Pitti Uomo oraz kont instagramowych znanych sartorialistów i trendsetterów można postawić tezę, że mamy do czynienia z istną eksplozją popularności koloru cappuccino. Bardzo mnie to cieszy, gdyż jeden z garniturów z kolekcji zaprojektowanej przeze mnie dla eGARNITUR.pl, ma taki właśnie kolor. Wybrałem go dlatego, że zachwycił mnie w ofercie tkanin Vitale Barberis Canonico, ale jak łatwo się domyślić nie jest łatwy do zaakceptowania przez polskich mężczyzn, zatem nie bije rekordów sprzedaży. Jest natomiast ciekawą alternatywą dla tych, którzy nie boją się zaciekawionych spojrzeń otoczenia. Bo to, że kolor będzie ciekawił i intrygował, jest raczej pewne. Podobnie jak to, że znajdzie się wielu malkontentów, którzy spróbują przykleić mu łatkę „niemęskiego”. Co rzecz jasna będzie absurdem, ale różne absurdy i błędne stereotypy mają się całkiem dobrze na naszym podwórku i to one kształtują masowe gusty.

kolor cappuccino

Garnitur RICK z mojej kolekcji.

Poniżej przedstawiam zdjęcia kilku osób w garniturach w kolorze cappuccino. Zdjęcia pochodzą przeważnie z ich kont instagramowych, na które można wejść klikając na nazwisko lub nazwę firmy. Część z nich została zrobiona na Pitti Uomo – głównie na niedawnej edycji, która była edycją jubileuszową, nosiła bowiem numer 100.

kolor cappuccino

Giorgio Giangiulio w garniturach w różnych odcieniach koloru cappuccino.

kolor cappuccino

Mój przyjaciel Guillaume Bo ze swoją żoną Angelique. Fot. TheStoryalist.

kolor cappuccino

Gui pozuje na tle ściany głównej hali targowej Pitti Uomo. Jego lniany garnitur został uszyty przez firmę Walker Slater.

kolor cappuccino

Marco Taddei w dwurzędowym, bawełnianym garniturze pochodzącym z neapolitańskiej pracowni Virum.

kolor cappuccino

Augusto Ferretti przyciągał uwagę bardzo oryginalnym rekwizytem.

kolor cappuccino

Dla modela i blogera Victora Stadnichenki tegoroczna edycja Pitti Uomo była pierwszą, w której uczestniczył. W kolorze cappuccino był nie tylko jego garnitur ale także kapelusz. Fot. Antonio Zaccariello.

kolor cappuccino

Kolor cappuccino – ale z ponadprzeciętną zawartością mleka – pochodzący z firmy August.

kolor cappuccino

Z kolei Erik Mannby poskąpił mleka.

kolor cappuccino

Enis Inci prezentuje garnitur w kolorze cappucino uszyty w jego własnej pracowni w Istambule, z bawełny seersucker.

kolor cappuccino

Także z jego własnej pracowni krawieckiej (w Melbourne) pochodzi lniany garnitur Samuela Diamonda.

kolor cappuccino

Daniele Zaccone jest właścicielem marki DanielRe specjalizującej się w garniturach w niecodziennych i nieoczywistych kolorach. Wśród nich nie mogło zabraknąć koloru cappuccino.

kolor cappuccino

Grupka nieznanych mi osób uchwycona przez Małgorzatę na Pitti Uomo.

kolor cappuccino

Ooreofe Oluwadara ze Stanów zjednoczonych w lnianym garniturze dwurzędowym.

kolor cappuccino

Firma Coller z Hong Kongu oferuje garnitury bardzo klasyczne w formie. Wśród nich jest także garnitur w kolorze cappuccino.

9 komentarzy

 1. Sebastian 23/07/2021
  • Piotr 23/07/2021
 2. Maciej 23/07/2021
 3. Kle 23/07/2021
  • Jan Adamski 23/07/2021
 4. Mario 24/07/2021
  • Jan Adamski 25/07/2021
 5. Giacomo de Taglia 12/08/2021
 6. Lara 18/08/2021

Dodaj komentarz