Moja kolekcja na Pitti Uomo

Pitti Uomo

Niniejszy wpis jest reklamą kolekcji garniturów zaprojektowanych przeze mnie dla Bonus MG i eGARNITUR.

Podobnie jak to miało miejsce w roku ubiegłym, także tegoroczna edycja targów Pitti Uomo była okazją do zaprezentowania garniturów z mojej kolekcji, które trafią do sprzedaży w roku przyszłym. Nie będę ich zatem szczegółowo omawiał; na to przyjdzie czas w przyszłości. Chciałbym tylko zwrócić uwagę na ogólne wrażenie jakie nasze garnitury zrobiły na innych uczestnikach wydarzenia. Wrażenie to nazwałbym życzliwym zainteresowaniem, co poczytuję sobie jako sukces. Dodać muszę, że na Pitti Uomo ogólnie panuje atmosfera wzajemnej życzliwości i prawienie sobie komplementów nie jest niczym nadzwyczajnym. Tym niemniej odniosłem wrażenie, że tym razem owych komplementów usłyszałem znacznie więcej niż w latach poprzednich. Więcej pojawiło się też zdjęć – moich i innych osób w garniturach z mojej kolekcji – na różnych portalach i kontach instagramowych. Jednym z przykładów jest zdjęcie, która znalazło się w ofercie znanej agencji Getty Images.

Przy promocji garniturów z mojej kolekcji – kolejny już raz – pozyskaliśmy do współpracy znane postaci świata mody i bezapelacyjne ikony Pitti Uomo – w naszych garniturach pojawili się w Forteza da Basso: Franco Mazzetti z Włoch i Gui Bo z Francji. Często mówi się o nich, że wyglądają odlotowo niezależnie od tego co na siebie włożą. Ale to jest oczywiście tylko przewrotny frazeologizm, bo jednak wkładają na siebie wyłącznie rzeczy piękne, eleganckie, stylowe i starannie dobrane. Jeśli ponownie uznali, że w tej grupie mieszczą się produkty eGARNITUR, to jest to bez wątpienia powód do dumy.

moja kolekcja

Garnitury na razie nie mają nazw: Franco w jednorzędowym garniturze w kolorze écru, Gui w granatowym, jednorzędowym w prążki, ja w dwurzędowym, beżowym, także w prążki.

Jak wspomniałem powyżej, na Pitti Uomo prezentujemy garnitury, które wejdą do sprzedaży w następnym roku. Ale można też sprawdzić jak się we Florencji prezentowały te garnitury, które są w aktualnej ofercie sklepu eGARNITUR. Oto wybór zdjęć z roku ubiegłego; zarówno z terenów targowych w Fortezza da Basso, jak i z ulic Florencji.

moja kolekcja

Na ubiegłorocznym Pitti Uomo prezentowane były garnitury, które obecnie są w sprzedaży. Po lewej garnitur FRANCO, po prawej – LUCA.

Moja kolekcja

Gui w garniturze GUILLAUME. Towarzyszy mu Angelique.

moja kolekcja

Gui w garniturze GIORGIO, Franco w garniturze GIANNI.

moja kolekcja

Gui w garniturze FABIO.

moja kolekcja

Ekipa eGARNITUR w garniturach z mojej kolekcji (od lewej): GUILLAUME, GIANNI, FABIO, JEP.

moja kolekcja

Garnitur FRANCO.

moja kolekcja

Z moją żoną Małgorzatą pełniliśmy rolę gospodarzy na przyjęciu wydanym przez eGARNITUR. Mam na sobie smoking DEAN z mojej kolekcji.

Wracam ponownie do tegorocznej edycji Pitti Uomo, żeby wspomnieć o zestawie, który – spośród naszych propozycji – wzbudził największe zainteresowanie. Mam na myśli zestaw klubowy składający się z granatowej, dwurzędowej marynarki ze złotymi guzikami oraz szarych spodni. To ponadprzeciętne zainteresowanie trochę mnie nawet zaskoczyło, bowiem zestaw jest absolutnie klasyczny i jako taki powinien się jawić jako opatrzony, żeby nie powiedzieć: nudny. A jednak przyciągał uwagę i był bardzo często fotografowany. Być może atrakcyjność zestawu podniosły dodatki, które zastosowałem: koszula pin collar, krawat regimental i buty – brogowane lotniki z wypolerowanymi noskami.

moja kolekcja

Moja propozycja klasycznego zestawu klubowego.

moja kolekcja

Spośród moich zdjęć w zestawie klubowym, jakie pojawiły się w sieci, najbardziej przypadło mi do gustu zdjęcie wykonane przez Olgę Kuliewą.

moja kolekcja

Choć ciekawie wygląda też zdjęcie z Lucą Rubinaccim, gdzie przy okazji dobrze widać fakturę garnituru Luki, uszytego z bawełny seersucker.

22 komentarze

 1. Kamil 28/06/2023
  • Jan Adamski 28/06/2023
 2. Loslau 28/06/2023
  • Jan Adamski 28/06/2023
 3. Igor 28/06/2023
  • Jan Adamski 28/06/2023
 4. Igor 28/06/2023
 5. Wojciech 30/06/2023
  • Jan Adamski 30/06/2023
   • Wojciech 01/07/2023
  • Dylus 02/07/2023
   • Wojciech 02/07/2023
 6. Kacper 03/07/2023
  • Jan Adamski 04/07/2023
 7. Kamil 04/07/2023
 8. Wojtek 13/07/2023
  • Jan Adamski 13/07/2023
 9. Gabriel 06/09/2023
  • Jan Adamski 06/09/2023

Dodaj komentarz