Zdjęcia Andrzeja Sawickiego

Ptaki_AS_00

W kolejnej prezentacji gościnnej zamieszczam zachwycające zdjęcia Andrzeja Sawickiego. Andrzej jest leśniczym w Nadleśnictwie Supraśl. Mieszka w leśniczówce Krasne niedaleko Supraśla. Pochodzi z rodziny leśników i kontynuuje rodzinną tradycję. Fotografią zajmuje się od szkoły podstawowej, a zaczynał z aparatem marki Smiena, którą dostał na Komunię. Oto co napisał o sobie: Mieszkając zawsze w lesie  miałem do czynienia z drobnicą ptasią, szczególnie leśną. I ona pochłonęła całe moje zainteresowania. Od szczeniaka chodziłem po gąszczach leśnych ostępów, podpatrując przyrodę. Pasja fotografowania ptaków pochłania mnie i mój czas kompletnie. Gdyby nie rodzina i praca zawodowa, nie wychodziłbym z lasu, łąk i pól. To jest coś w rodzaju choroby, czy też nałogu. Ptaki fotografuję przede wszystkim wokół mojego leśnictwa. Nie wyjeżdżam na pojawiające się ciekawe gatunki bo u siebie mam jeszcze dużo do zrobienia. Robię to tylko dla siebie, hobbystycznie nie zarobkowo.

Na zdjęciu powyżej widzimy efektowną walkę dwóch samców grubodzioba, a z tyłu samicę oczekującą na rezultat zmagań. Poniżej dwa zdjęcia sóweczki. Niezorientowanym muszę wyjaśnić, że to bardzo rzadki ptak; liczebność w Polsce szacuje się na około 400 par. Sowy kojarzą się wszystkim jako ptaki dość duże, tymczasem sóweczka jest maleńka; mniej więcej wielkości dorodnego wróbla. Na kolejnym zdjęciu – dorosły samiec dzięcioła dużego (po prawej) z młodym. Dalej dwa zdjęcia kapturek: na pierwszym dwa dorosłe samce, a na drugim samiec z młodym. Na kolejnych zdjęciach: pokląskwa, orzechówka (2 zdjęcia), dzięcioł średni (2 zdjęcia), orzechówka z dzięciołem dużym, czubatka (3 zdjęcia), rudzik, kowalik (2 zdjęcia), gil, mysikrólik, dzięcioł trójpalczasty (bardzo rzadki – w Polsce 200 par), dudek, kukułka, krogulec, sosnówka, gąsiorek, pokrzywnica (2 zdjęcia), srokosz.

Ptaki_AS_01 Ptaki_AS_01a Ptaki_AS_02 Ptaki_AS_03 Ptaki_AS_13 Ptaki_AS_04 Ptaki_AS_05 Ptaki_AS_06 Ptaki_AS_07 Ptaki_AS_08 Ptaki_AS_09 Ptaki_AS_10 Ptaki_AS_11 Ptaki_AS_11a Ptaki_AS_14 Ptaki_AS_15 Ptaki_AS_15a Ptaki_AS_17 Ptaki_AS_18 Ptaki_AS_19 Ptaki_AS_20 Ptaki_AS_21 Ptaki_AS_22 Ptaki_AS_23 Ptaki_AS_24 Ptaki_AS_25 Ptaki_AS_26 Ptaki_AS_31

3 komentarze

    • Jan Adamski 16/07/2016

Dodaj komentarz