Pospolite ptaki też są piękne

Wokół nas kręci się mnóstwo gatunków ptaków. Zwykle nie zwracamy na nie uwagi, albo wręcz ich nie zauważamy. Przywykliśmy do widoku kawek i gawronów na trawnikach w miastach, sikorek i sójek w parkach, szpaków, wróbli i mazurków – wszędzie. A przecież pospolite ptaki też są piękne! Nawet nieciekawe z pozoru i jednokolorowe kawki, zachwycają niuansami w odcieniach szarości i czerni. A modraszki w swoich błękitnych berecikach lub szpaki z czarnymi piórami mieniącymi się wszystkimi kolorami tęczy? Zatrzymajmy się na chwilę w biegu i rozejrzyjmy dookoła. Piękno jest wokół nas, jak w piosence Tadeusza Nalepy do słów Bogdana Loebla i Marka Gaszyńskiego, którą zamieszczam na końcu. A poniżej zdjęcia: kawki (3 zdjęcia), szpaka (4 zdjęcia), bogatki (4 zdjęcia), mazurka (4 zdjęcia), wróbla (3 zdjęcia), modraszki (6 zdjęć), sójki (4 zdjęcia).

Pospolite_ptaki_01 Pospolite_ptaki_02 Pospolite_ptaki_03 Pospolite_ptaki_04 Pospolite_ptaki_05 Pospolite_ptaki_06 Pospolite_ptaki_07 Pospolite_ptaki_08 Pospolite_ptaki_09 Pospolite_ptaki_10 Pospolite_ptaki_11 Pospolite_ptaki_12 Pospolite_ptaki_13 Pospolite_ptaki_14 Pospolite_ptaki_15 Pospolite_ptaki_16 Pospolite_ptaki_17 Pospolite_ptaki_18 Pospolite_ptaki_19 Pospolite_ptaki_20 Pospolite_ptaki_21 Pospolite_ptaki_22 Pospolite_ptaki_23 Pospolite_ptaki_24 Pospolite_ptaki_25 Pospolite_ptaki_26 Pospolite_ptaki_27 Pospolite_ptaki_28

gdy jestem sam i śpiewa ptak
czy to jest piękno?
czy gdy szumi las i jestem sam
czy to jest piękno?

czy piękno jest to gdy jego śpiewu słucham z tobą?
gdy słońca blask na twarzy twej
czy to jest piękno?

gdy noc rzuca cień na włosy twe
czy to jest piękno?
czy piękno jest to gdy włosy twoje ja całuję

i w ciszy dnia i w burzy czas piękno odnajdziesz
gdy nie idziesz sam pod niebem swym piękno odnajdziesz
gdy nie idziesz sam zobaczysz piękno bo jest wszędzie wokół ciebie piękno jest.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.