Al Gore

Gore_1

Al Gore ma dziś 68 lat i należy do grona bardzo bogatych Amerykanów, z majątkiem przekraczającym 100 milionów dolarów. Miał 30 lat, gdy został po raz pierwszy wybrany do Kongresu. Później z sukcesem kontynuował karierę polityczną, a jej ukoronowaniem było stanowisko wiceprezydenta, które piastował przez dwie kadencje u boku prezydenta Bila Clintona (1993 – 2001). W roku 2000 otarł się o prezydenturę wygrywając wybory powszechne (51 mln głosów) z Georgem Bushem (50,5 mln głosów), ale przegrywając głosowanie elektorów. Po roku 2000 zasłynął jako zwolennik tezy, że człowiek jest w stanie sterować cyklami klimatycznymi planety. Jako jeden z pierwszych zaczął nazywać dwutlenek węgla – ’zanieczyszczeniem’, a emisję tego gazu – ’truciem’, co jest sprzeczne z faktami, ale bardzo poprawne politycznie. Dziś obydwa te pojęcia są powszechnie używane w odniesieniu do CO2, co sytuuje działalność Ala Gora jako jedną z największych manipulacji opinią publiczną w historii.

W 2006 roku Al Gore wydał książkę ’Niewygodna prawda’ przetłumaczoną na niemal wszystkie języki świata. Na jej podstawie powstał film o tym samym tytule. Książka i film są uznawane za biblię religii globalnego ocieplenia i w niemałym stopniu przyczyniły się do ugruntowania poglądu, że to nie natura, lecz ludzi są odpowiedzialni za cykliczne zmiany klimatu na Ziemi. Książka podaje wiele ’faktów’ świadczących o dewastacji środowiska przez człowieka. Np. takie, że Wisła jest tak zanieczyszczoną rzeką, że jej woda nie nadaje się nawet do celów przemysłowych, a powietrze w Polsce jest tak zatrute, że dla ochrony przed nim, dzieci są wysyłane do głębokich sztolni nieczynnych kopalni soli. W 2007 roku Gore został laureatem pokojowej nagrody Nobla. Ostatnio aktywność Ala Gora na froncie walki z globalnym ociepleniem, zdecydowanie zmalała, głównie ze względu na różne jego wypowiedzi samoośmieszające. Jednak na tej działalności zdążył zarobić ogromne pieniądze. Gdy odchodził z polityki jego majątek był oceniany na 10 milionów dolarów. Można więc w przybliżeniu oszacować, że walka o klimat przyniosła mu około 90 milionów. Niemało.

Poniżej wklejam bardzo ciekawy film z przesłuchania Gora przed komisją senacką. Film ma polskie napisy i trwa nieco ponad 5 minut. Warto poświęcić ten czas na jego obejrzenie.

3 komentarze

  1. qq 21/12/2015
  2. Maciej 26/12/2015
    • Jan Adamski 27/12/2015

Dodaj komentarz