Pomysł na biznes

pomysł na biznes

Dziś proponuję wpis trochę nietypowy, bowiem skierowany do osób, które myślą o otwarciu własnego biznesu, mają zgromadzone środki na ten cel, ale brak im pomysłu. Partnerem wpisu jest Firma Barber Shop Poland, która oferuje przygotowanie i uruchomienie salonu barberskiego w ramach swojego programu franczyzowego. Ten pomysł na biznes ma tym większe szanse powodzenia, im większe jest miasto, w którym ma powstać. Jak każdy biznes, niesie ze sobą ryzyko, że stopa zwrotu z kapitału, może nie być satysfakcjonująca w pierwszym okresie. Jednak ryzyko to wydaje się małe, bowiem doświadczenia w dotąd uruchomionych salonach Barber Shop Poland, na terenie całej Polski, są więcej niż zachęcające.

Tym, którzy nie do końca rozumieją ideę salonu barberskiego wyjaśnię, że chodzi o męski salon fryzjerski, wyspecjalizowany w strzyżeniu i modelowaniu brody. Oczywiście prozaiczne strzyżenie włosów jest także w ofercie. Więcej na ten temat można znaleźć w moim wpisie Barber Shop. Trzeba też wiedzieć, że nazwy: ’Barber Shop’ i ’salon barberski’ to synonimy; ja wolę używać nazwy ’salon barberski’, ale nazwa ’Barber Shop’ wydaje się bardziej rozpowszechniona.

Najważniejsza idea w ofercie Barber Shop Poland jest taka, że franczyzobiorca zupełnie nie musi się znać na biznesie fryzjerskim/barberskim. Franczyzodawca zapewnia bowiem nie tylko przygotowanie i wyposażenie salonu, ale także nabór i szkolenie personelu. Barber Shop Poland otwiera salony 'pod klucz’ czyli wykonuje projekt, a następnie remont i adaptację pomieszczeń, oraz wyposaża je w meble wyprodukowane przez największą polską firmę mebli fryzjerskich – Panda Trzebnica. Bez wątpienia najważniejsi w całym procesie uruchamiania salonu, są dobrze wyszkoleni bardberzy. Barber Shop Poland dysponuje ekipą doświadczonych szkoleniowców, którzy realizują indywidualne programy szkoleniowe dostosowane do potrzeb kandydatów wybranych w procesie rekrutacji. Programy te są zróżnicowane, inne dla doświadczonych fryzjerów, których szkoli się tylko w zakresie strzyżenia brody, inne dla początkujących fryzjerów i inne dla osób bez żadnego doświadczenia, które chcą rozpocząć przyuczanie do zawodu. Z punktu widzenia franczyzobiorcy ważne jest, że w chwili otwarcia salonu, do obsługi klientów jest, ustalona wcześniej w umowie, liczba wyszkolonych barberów. Liczba ta może się zwiększać, w miarę rozwoju salonu i pozyskiwania nowych klientów. To także jest gwarantowane przez franczyzodawcę.

Kolejnym atutem oferty franczyzowej Barber Shop Poland, jest marketing, dzięki któremu pozyskuje się pierwszych 100 – 200 klientów salonu. W dalszej perspektywie także są możliwe różnorakie akcje marketingowe, w których przeprowadzeniu pomaga dział marketingu Barber Shop Poland. Po otwarciu salonu możliwe są dwa modele jego funkcjonowania, do wyboru przez franczyzobiorcę; albo przejmuje on bezpośrednie zarządzanie salonem, albo oddaje je (na stałe lub czasowo) w ręce menedżerów franczyzodawcy. Koszt pełnej inwestycji według opisanego modelu, kształtuje się na poziomie 180 – 250 tys. zł. Więcej informacji na ten temat można uzyskać dzwoniąc pod numer 739 229806. Franczyzodawca, wyłącznie na spotkaniach z potencjalnymi inwestorami, przedstawia szczegóły i zakres współpracy.

One Response

  1. Zbyszek 10/11/2016

Dodaj komentarz