Wśród śniegu

wśród śniegu 01

Tegoroczny styczeń obfitował w opady śniegu i ostre mrozy, co zaowocowało zwiększeniem zainteresowania moimi karmnikami wśród ptaków. Dało mi też możliwość wykonania zdjęć ptaków wśród śniegu, co wygląda bardzo efektownie.

Gdy obserwuję zachowanie ptaków, nie mogę się nadziwić, że niektóre z nich ogromnie dużo energii wkładają w odpędzanie od karmnika innych przedstawicieli swojego gatunku. Celują w tym sierpówki, ale robią to także sójki, kwiczoły i kosy. Pomiędzy kwiczołami i kosami trwa też rywalizacja międzygatunkowa; potrafią się nawzajem atakować bardzo zajadle. Są też jednak takie ptaki, które żerują w zgodzie. Spośród tych, które mnie regularnie odwiedzają należą do nich: sikorki, dzwońce, mazurki, grubodzioby i czyże.

W dzisiejszym zestawie zdjęć chcę zwrócić szczególną uwagę na pięknie ubarwionego gila, który bywa u mnie rzadkim gościem, ale kilka dni temu wpadł dosłownie na chwilę. Zbiegiem okoliczności stałem wówczas akurat koło aparatu ustawionego na moim stanowisku w oknie, więc gdy zobaczyłem gila, wycelowałem obiektyw i nacisnąłem migawkę. Nieostre plamy śniegu w tle doskonale eksponują intensywne ubarwienie gila.

wśród śniegu 02 wśród śniegu 03wśród śniegu 04 ptaki sosnówka

4 komentarze

  1. Alexus 23/01/2017
  2. Erkas 27/01/2017
    • Jan Adamski 27/01/2017
      • Erkas 28/01/2017

Dodaj komentarz