Flanel ciąg dalszy

flanel

We wpisie Pokochajcie flanele zapowiedziałem prezentację kolejnych moich flanelowych zestawów. Dzisiaj flanel ciąg dalszy, czyli dwie z zapowiedzianych stylizacji: zestaw koordynowany i garnitur – obie z kolekcji Va Banque marki Próchnik. Pierwszy zestaw składa się z szarej marynarki w podwójne prążki, uszytej z flaneli renomowanej włoskiej przędzalni Vitale Barberis Canonico. Flanela jest tkana z dość cienkiej przędzy 120’s co powoduje, że jest delikatna i bardzo miła w dotyku oraz zapewnia dobry komfort noszenia. Szerokie klapy zachodzące na brustaszę, dodają marynarce dandysowskiego sznytu. Marynarkę zestawiłem z flanelowymi spodniami w kolorze ciemnooliwkowym z wełny Vitale Barberis Canonico 120’s. Nogawki są wykończone mankietem o szerokości 4,5 cm. Spodnie charakteryzują się dość nietypowym krojem, bowiem mają przy gurcie po dwie zakładki z każdej strony i są poszerzone w biodrach. Daje to bardzo duży komfort, szczególnie wtedy gdy są one dość luźne w pasie i nosi się je na szelkach, a tak jest właśnie w moim przypadku. Dziś taki krój jest rzadko spotykany, można by nawet powiedzieć, że jest niemodny. Ale całkiem uprawnione będzie też twierdzenie przeciwne; że jest super modny, gdyż jest noszony przez czołowych trendsetterów. Modne, czy niemodne, pewne jest to, że są wygodne i stylowe.

Pozostałe składniki mojego zestawu to: koszula Osovski, buty Partenope, muszka EM Men’s Accesories, poszetka Miler, okulary Persol, zegarek Junghans, skarpetki Wola. Szelki to prywatna produkcja jednego z czytelników – dostałem je w prezencie. Tłem dla zdjęć była Hala Koszyki w Warszawie, oddana niedawno do użytku po gruntownej przebudowie, która trwała kilkanaście lat. Autorką zdjęć jest Małgorzata Adamska.

Drugi z prezentowanych dziś zestawów – flanelowy garnitur w kratę – to obecnie mój ulubiony garnitur. Trochę nie wypada mi go wychwalać, gdyż sam go zaprojektowałem, na potrzeby kolekcji Va Banque Próchnika, mam jednak nadzieję, że zgodzicie się ze mną, iż jest bardzo udany. Tyle ze względu na projekt, w tym szczególnie – bardzo nietypowy układ guzików, ile z uwagi na piękny i doskonałej jakości materiał. Wzór w postaci kraty windowpane jest na tyle wyraźny, że nie sposób go przeoczyć, ale na tyle dyskretny, że nie przytłacza. Sama flanela 120’s pochodzi od Vitale Barberis Canonico i jest przedniej jakości, o bardzo przyjemnym chwycie. Pozostałe składniki stylizacji to: koszula Tommy Hilfiger (zbiegiem okoliczności na jednym ze zdjęć widać szyld Tommy’ego Hilfigera), buty Yanko, kaszmirowy krawat Biagio Santo, poszetka Van Thorn, zegarek Calvin Klein, okulary Tom Ford, marki skarpetek niestety nie pamiętam. Zdjęcia były robione w centrum handlowym Klif w Warszawie, a ich autorką jest rzecz jasna Małgorzata Adamska.

13 komentarzy

 1. spokojny 02/03/2017
 2. Bartosz Borczyk 02/03/2017
 3. Nebelwerfer 02/03/2017
 4. Krzysztof 02/03/2017
  • Jan Adamski 02/03/2017
 5. Krzysztof 02/03/2017
 6. Piotr 03/03/2017
  • Jan Adamski 03/03/2017
 7. Agar i Piżmo 04/03/2017

Dodaj komentarz