Będzie lepiej!

Wszyscy jesteśmy już bardzo zmęczeni przedłużającą się pandemią, fatalnym stanem służby zdrowia, wzrostem kosztów utrzymania, a nade wszystko toporną, urągającą ludzkiej inteligencji, propagandą uprawianą przez telewizję – zwaną dawniej publiczną. Ale oto wreszcie pojawiła się nadzieja, że będzie lepiej!

Bowiem o naszą teraźniejszość i przyszłość zatroszczą się najwybitniejsi fachowcy, których zadaniem będzie przychylenie nam nieba. Skostniały, niewydolny i skompromitowany system zostanie zastąpiony Nowym Polskim Ładem, w którym wszyscy będą szczęśliwi. Pierwsze jaskółki Nowego Ładu już się pojawiły, kolejne – będą się pojawiać w niedalekiej przyszłości.

Już pod koniec 2019 r. został powołany pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej, ale to tylko przedsmak wielkiego wydarzenia jakie ma nastąpić wkrótce: powołania Instytutu na rzecz Rodziny i Demografii. Instytut rozwiąże – wiszący nad nami jak miecz Damoklesa – problem katastrofy demograficznej i spowoduje, że Polki będą rodzić dużo dzieci. A przy okazji da zarobić wybitnym specjalistom i fachowcom, którzy znajdą w nim zatrudnienie. Będzie lepiej!

Kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki powołał Instytut De Republica – placówkę finansowaną z pieniędzy podatników, która ma spowodować wyniesienie polskiej nauki na wyżyny światowe. Wprawdzie na razie nie wiadomo, czym konkretnie będzie się zajmował Instytut ale wiadomo, że radykalnie polepszy on sytuację polskiej nauki i polskich naukowców. W szczególności tych, którzy znajdą w nim zatrudnienie oraz trafią do jego 30-osobowej Rady Naukowej. Będzie lepiej!

Jedną z naszych największych narodowych bolączek jest fatalne funkcjonowanie służby zdrowia. Ale rząd znalazł sposób na rozwiązanie wszystkich problemów i to w szybkim tempie. W tym celu zostaną powołane dwie potężne instytucje: Agencja Rozwoju Szpitali oraz Fundusz Modernizacji Szpitali i Fundusz Medyczny. Jak możemy się dowiedzieć z rządowego programu instytucje te będą miały za zadanie: opracowywanie programów optymalizacyjnych, monitorowanie i wdrażanie ewentualnych zmian w procesach rozwoju, modernizacji i restrukturyzacji oraz analizowanie efektów. Te bardzo ambitne cele będą oczywiście wymagały zatrudnienia wielu wybitnych specjalistów od opracowywania, monitorowania i analizowania. Jak można się domyślić nowe posady będą dobrze płatne, wszak wybitni specjaliście nie są tani. Będzie lepiej!

Żeby ktoś nie pomyślał, że rząd troszczy się tylko o służbę zdrowia, to minister Gowin ogłosił nowy program polityki przemysłowej: 3 X PL. Program został przygotowany po to: by nasze firmy na tym polu stały się odpowiednio wcześnie gotowe do konkurowania ze światowymi liderami. Co ciekawe program nie przewiduje na razie powołanie żadnego funduszu ani żadnej agencji, ale i tak możemy być pewni, że będzie lepiej!

Jak wiadomo z dzieł pewnego brodatego myśliciela (nie wymieniam nazwiska, bo nie dość, że to Niemiec, to jeszcze o żydowskich korzeniach), w życiu liczy się nie tylko baza, ale także nadbudowa. Więc nasz rząd, podążający przecież tropem brodatego myśliciela, nie zapomni o nadbudowie. Powołany zostanie Fundusz Patriotyczny, którego operatorem będzie Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego. Zadaniem funduszu będzie finasowanie akcji Żywa Edukacja, czyli nadprogramowych lekcji historii w szkołach, prowadzonych nie przez nauczycieli, lecz przez wybitnych specjalistów rozumiejących – w przeciwieństwie do przeciętnych historyków – czym jest prawdziwy patriotyzm i prawdziwa polska racja stanu. Będzie lepiej!

8 komentarzy

 1. Paweł 24/02/2021
 2. Georg Ibrom 24/02/2021
 3. Krzysztofc 25/02/2021
  • Jan Adamski 25/02/2021
   • Krzysztofc 25/02/2021
    • Jan Adamski 25/02/2021
     • Krzysztofc 25/02/2021

Dodaj komentarz