Dopóki trwa lato

Dopóki trwa lato

Lato jest okresem bardzo wdzięcznym do organizowania sesji zdjęciowych mających za zadanie pokazanie ubiorów. Po pierwsze jest odpowiednie tło w postaci bujnej roślinności lub skąpanej w słońcu miejskiej zabudowy, a po drugie letnie stylizacje są zawsze bardziej fotogeniczne: lekkie, kolorowe i bardziej fantazyjne niż stylizacje jesienno-zimowe. Zatem dopóki trwa lato, postanowiłem przedstawić jedną z takich sesji zdjęciowych. Nietypową, gdyż do współpracy zaprosiłem Panią Anetę – pasjonatkę mody, która swoje kolorowe i bardzo oryginalne stylizacje prezentuje na koncie instagramowym o nazwie Moje modowe inspiracje.

Sesja miała miejsce w pogodne letnie popołudnie, na Starym Mieście w Warszawie, a zdjęcia robiła Małgorzata Adamska. Wybrałem na tę okazję typowo letni zestaw składający się z zielonej dwurzędowej marynarki i kremowych spodni. I marynarka, i spodnie są uszyte przez Bonus MG w systemie MTM, z wełnianego tropiku z brytyjskiej tkalni Dugdale Bros & Co. Marynarka ma typowy układ guzików 6×2 i konstrukcję half canvas, jest bez podszewki na plecach, ma nakładane kieszenie i guziki z rogu recyklingowego. Małą ciekawostką jest fakt, że zdecydowałem się na trzy guziki przy rękawach, zamiast standardowych – czterech. Mniejsza liczba guzików przy rękawach czyni marynarkę mniej formalną, o czym – zdaje się – mało kto wie. Czołowi polscy producenci przyzwyczaili nas, że guzików jest 4, a czasami 5, zatem 3, 2 lub nawet 1, budzą zwykle zdziwienie. Nieuzasadnione, bowiem jest to rozwiązanie bardzo klasyczne. James Bond np. nosił niekiedy marynarki z jednym guzikiem przy rękawie, o czym pisałem we wpisie 8 najładniejszych garniturów Jamesa Bonda.

Kremowe spodnie, które z założenia miały stanowić komplet z zieloną marynarką, idą na przekór obecnym trendom. Mają szerokie mankiety, nogawki są u dołu dość szerokie, ale co najważniejsze, spodnie mają wysoki stan, nie mają szlufek (czyli można je nosić tylko z szelkami), mają po dwie zakładki przy gurcie i są relatywnie dość szerokie w biodrach i udach (mają formę zwaną niekiedy marchewką). Zestaw marynarka-spodnie uzupełniają: lniana koszula i jedwabny krawat Bonus MG, kapelusz panama Modesto Montecristi, poszetka Miconino, buty Yanko, okulary The Bespoke Dudes, zegarek Citizen (z kopertą o grubości 5 mm!).

Pani Aneta ma na sobie sukienkę uszytą według jej projektu, przez Butik La Pelle, fascynator jest dziełem marki Oktopus, buty pochodzą z Zary, a torebka z Forever.

Dopóki trwa lato Dopóki trwa lato Dopóki trwa lato Dopóki trwa lato Dopóki trwa latoDopóki trwa lato

Dopóki trwa lato Dopóki trwa lato Dopóki trwa lato Dopóki trwa lato Dopóki trwa lato Dopóki trwa lato

Dopóki trwa latoDopóki trwa lato

Dopóki trwa lato

13 komentarzy

 1. J.Ty. 07/09/2022
 2. Giler 07/09/2022
  • Krzysztof 07/09/2022
  • J.Ty. 07/09/2022
 3. Bartosz 08/09/2022
  • Jan Adamski 08/09/2022
  • Jarosław 17/09/2022
 4. Krzysztof 08/09/2022
  • Jan Adamski 09/09/2022
 5. Piotr 12/09/2022
  • Krzysztof 12/09/2022
 6. Blog Ozonee 22/09/2022

Dodaj komentarz