Wrogości państwa c.d.

Kraty_3

We wpisie Państwo wrogie wobec obywateli, który opublikowałem 19 grudnia 2014 roku napisałem o zaleceniu Ministerstwa Finansów, zgodnie z którym 80% kontroli skarbowych ma się kończyć domiarem. To zalecenie zostało sformułowane na nardzie w MF. Ostatnio o sprawie zrobiło się głośno, gdyż wyciekła notatka, jaką MF skierowało do Urzędów Skarbowych. Szczególną furorę robi następujące zdanie z notatki: ’Należy obecnie zmienić tok myślenia w sprawie kontroli podatkowych – nie ma kontroli w celach prewencyjnych, kontrola ma przynosić wpływy budżetowe.’ Zdjęcie fragmentu notatki można znaleźć na facebookowej stronie tygodnika Wprost.

Kraty_3

Fakt.pl zatytułował artykuł na temat notatki: ’Wyciekła poufna notatka, jak złupić Polaków’. Artykuł pochodzi z 25 lutego. Obszernie napisał o sprawie portal Natemat.pl, ale tytuł artykułu jest już nieco ostrożniejszy: ’Kontrowersyjne polecenie MF (…)’. Także Gazeta Wyborcza z 23 lutego podchodzi do tematu ostrożnie: ’MF domaga się od swoich urzędników większych dochodów z kontroli’. Interia.pl, w artykule z 4 marca, informuje o zawiadomieniu prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ministra finansów. Zawiadomienie złożył Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Portal Biztok.pl pisząc o tym samym krzyczy w tytule: ’Stalinowskie kontrole skarbowe’. Piękny tytuł nadał swojej informacji Pressreader.com: ’Jest plan by złupić wszystkich Polaków?’. Niepotrzebnie tylko użył znaku zapytania. Dzisiaj (9 marca) napisał o sprawie Waldemar Jan Rajca na swoim blogu.

Kraty_3

To tylko niektóre z artykułów, na które się natknąłem. Jest ich w sieci znacznie więcej. Można powiedzieć, że sprawa stała się głośna, co mnie bardzo cieszy, bowiem oznacza to, że jednak istnieje coś takiego jak presja opinii publicznej. Mój ulubiony minister Jacek Kapica musiał się nawet tłumaczyć w tvn24. Jak można się było spodziewać wszystkiemu zaprzeczył. Mam też pewną satysfakcję wynikającą z faktu, że ja napisałem o sprawie już prawie 3 miesiące temu.

One Response

  1. LT 09/03/2015

Dodaj komentarz