Cały w beżach

Przy okazji sesji zdjęciowej do wpisu o luksusowych tkaninach marynarkowych, postanowiłem skomponować dwie stylizacje na zasadzie: wszystko beżowe. Miało to być coś w rodzaju żartu (zwykle składniki stylizacji dobieram na zasadzie kontrastu), ale uzyskany efekt wydał mi się całkiem interesujący. Ciągle jednak trzymając się konwencji żartu, opublikowałem jedno ze zdjęć na moim profilu FB z prośbą do facebookowych znajomych, o jego ocenę. Reakcja była zaskakująco zgodna i bardzo pozytywna. Post zebrał ponad 300 lajków, a wśród 120 komentarzy tylko jeden był sceptyczny. Pozostałe mieściły się w skali od aprobującej akceptacji, aż do entuzjastycznego zachwytu 🙂

W związku z tym postanowiłem opublikować na blogu więcej zdjęć ze wspomnianej sesji (co czynię w dalszej części wpisu), ale też przyjrzeć się stylizacjom  w podobnym klimacie, różnych cenionych przeze mnie osób. Okazało się, że miłośników beżów jest całkiem sporo. Na ogół w beżowych stylizacjach (czasami beżowo-brązowych) zdarzają się jakieś elementy w innym kolorze – np. biała koszula lub niebieskie dodatki. Trzymając się jednak hasła: cały w beżach, starałem się wybierać takie, w których absolutnie wszystko jest beżowe, albo gdzie pojawiająca się biel – wtapia się w kolorystykę pozostałych elementów. Czasami zresztą, na podstawie zdjęcia, trudno jest rozstrzygnąć czy koszula jest biała czy jednak beżowa. Tak jest np. w przypadku zdjęcia Lorenza Cifonellego, które wykorzystałem w kolażu powyżej. Dodam jeszcze, że w podpisach pod zdjęciami zamieszczonymi poniżej znajdują się linki do kont instagramowych prezentowanych osób, z których to kont zdjęcia pochodzą. Wystarczy kliknąć na nazwisko a otworzy się nowe okno z kontem instagramowym tej osoby.

cały w beżach

Mój przyjaciel Guillaume (Gui) Bo jest jedną z najchętniej fotografowanych postaci na Pitti Uomo. Beże pojawiają się bardzo często w jego stylizacjach. Tym razem: cały w beżach 🙂

cały w beżach

Gui powiedział mi, że od wielu lat stara się propagować stylizacje w tonacji beżu. Oto jedna z nich zaprezentowana na Pitti Uomo.

cały w beżach

Paryski krawiec Lorenzo Cifonelli jest także fanem beżów.

cały w beżach

Seongsu Kim jest Koreańczykiem mieszkającym na stałe w Mediolanie. Jest stałym bywalcem Pitti Uomo.

cały w beżach

Josiah Sjöström prezentuje beże w tonacji zbliżonej do żółci.

cały w beżach

Niklas Nyström w beżowej stylizacji z golfem.

cały w beżach

Marka Grand Le Mar lansuje żywe odważne kolory, ale także beże.

Jak łatwo się domyślić, kolor beżowy nie ma raczej wzięcia wśród polskich mężczyzn. Przewiduję, że to się zmieni na wiosnę 2021 r., gdy na ekrany wejdzie najnowszy film bondowskiej serii: Nie czas umierać. O beżowym, sztruksowym garniturze Bonda z tego filmu pisałem tutaj. Jeśli jednak przejrzeć ofertę rodzimych producentów męskiej odzieży to można się natknąć na produkty w kolorze beżowym. Głównie będą to chinosy, rzadziej swetry lub płaszcze, ale czasami także marynarki lub całe garnitury. Więc jeśli ktoś zapała chęcią ubrania się w beże od stóp do głów, to nie powinien mieć z tym problemów.

cały w beżach

Beżowe garnitury z aktualnej oferty (od lewej): eGARNITUR, Peek&Cloppenburg i Vistuli.

Czas przejść do zaprezentowania moich stylizacji całobeżowych. W obu wykorzystałem kaszmirowy golf marki Mahogany, o którym pisałem więcej we wpisie Sweter z kaszmiru. Z kolei o obu marynarkach M.Ceran pisałem we wpisie Alpaka, kamlot, kaszmir – luksusowe wełny marynarkowe. W obydwu stylizacjach pojawiają się też te same buty – angielki Cohnpol Elite, ta sama poszetka – eGarnitur, te same skarpetki – Wola i ten sam zegarek – R.U.Braun. Inne są spodnie: w pierwsze stylizacji to flanelowe spodnie Norman, a w drugiej chinosy marki Benevento, z bawełny moleskin. Natomiast wracając do marynarek: jednorzędowa, w szaro-beżową jodełkę, jest uszyta z mieszanki wełny owczej i wielbłądziej, dwurzędowa, w delikatną kratę ks. Walii, ma w sobie alpakę, wełnę owczą i kaszmir oraz niewielką domieszkę poliamidu. W drugiej stylizacji pojawia się też beżowy kapelusz, który pochodzi z Polkapu.

3 komentarze

  1. Grey Eagle 04/12/2020
    • Jan Adamski 04/12/2020
  2. Blog Ozonee 20/12/2020

Dodaj komentarz