King Crimson w Polsce!

 

Zespołowi King Crimson poświęciłem już jeden z artykułów w dziale rock progresywny. Polecam tamten tekst uwadze czytelników, gdyż nie jest to typowy tekst o zespole muzycznym; nie ma tam biografii, omówieni płyt i tras koncertowych itp. Jest natomiast kilka moich osobistych impresji związanych z zespołem.

Dzisiejszy tekst piszę dlatego, że pojawiła się oficjalna informacja o występach King Crimson w Polsce. Wprawdzie dopiero jesienią 2016 roku, ale za to odbędą się aż 4 koncerty. Dwa w Zabrzu (17 i 18 września 2016 r.) i dwa we Wrocławiu (20 i 21 września 2016 r.). Być może toczą się jakieś rozmowy w sprawie koncertu w Warszawie – w każdym razie data 19 września jest do wykorzystania. Obecnie w skład zespołu wchodzi siedmiu muzyków, w tym aż trzech perkusistów (na zdjęciu poniżej od lewej): Tony Levin (gitara basowa, kontrabas elektryczny, stick),  Gavin Harrison (perkusja), Mel Collins (saksofony, flet), Bill Rieflin (perkusja) Roberta Fripp (gitara, syntezatory),  Pat Mastelotto (perkusja),  Jakko Jakszyk (gitara, śpiew).

Niestety nie ma na Youtube filmów z aktualnych koncertów King Crimson. Wklejam muzyczny fragment koncertu, ale bez obrazu z koncertu, a jedynie ze zdjęciami muzyków. Drugi z wklejanych filmów pojawił się na facebookowej stronie KC w dniu 6 grudnia 2015 r.

Dodaj komentarz