King Crimson w Polsce!

King_Crimson_02

Zespołowi King Crimson poświęciłem już jeden z artykułów w dziale rock progresywny. Polecam tamten tekst uwadze czytelników, gdyż nie jest to typowy tekst o zespole muzycznym; nie ma tam biografii, omówieni płyt i tras koncertowych itp. Jest natomiast kilka moich osobistych impresji związanych z zespołem.

Dzisiejszy tekst piszę dlatego, że pojawiła się oficjalna informacja o występach King Crimson w Polsce. Wprawdzie dopiero jesienią 2016 roku, ale za to odbędą się aż 4 koncerty. Dwa w Zabrzu (17 i 18 września 2016 r.) i dwa we Wrocławiu (20 i 21 września 2016 r.). Być może toczą się jakieś rozmowy w sprawie koncertu w Warszawie – w każdym razie data 19 września jest do wykorzystania. Obecnie w skład zespołu wchodzi siedmiu muzyków, w tym aż trzech perkusistów (na zdjęciu poniżej od lewej): Tony Levin (gitara basowa, kontrabas elektryczny, stick),  Gavin Harrison (perkusja), Mel Collins (saksofony, flet), Bill Rieflin (perkusja) Roberta Fripp (gitara, syntezatory),  Pat Mastelotto (perkusja),  Jakko Jakszyk (gitara, śpiew).

King_Crimson_03

King_Crimson_04

Niestety nie ma na Youtube filmów z aktualnych koncertów King Crimson. Wklejam muzyczny fragment koncertu, ale bez obrazu z koncertu, a jedynie ze zdjęciami muzyków. Drugi z wklejanych filmów pojawił się na facebookowej stronie KC w dniu 6 grudnia 2015 r.

Dodaj komentarz