Konkurs na rysunek – rozstrzygnięty

konkurs

Spółka ElektroMobility Poland ogłosiła konkurs na rysunek miejskiego samochodu elektrycznego. Postawione warunki były dość łatwe do spełnienia: rysunek miał być utrzymany w pastelowych barwach, zaś narysowany samochód miał mieć cztery koła. Dlatego konkurs cieszył się bardzo wielkim powodzeniem, szczególnie wśród dziatwy szkolnej i przedszkolnej. Wszystkie zgłoszone projekty były bardzo ładne, zatem jury konkursu stanęło przed trudnym zadaniem wskazania tego najpiękniejszego. Ostatecznie zdecydowano o przyznaniu czterech równorzędnych pierwszych nagród. Właśnie odbyła się gala, na której ogłoszono wyniki i wręczono nagrody. Na gali obecny był m.in. minister energii Krzysztof Tchórzewski który powiedział: ’Zwycięskie rysunki odpowiadają żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To są rysunki na skalę naszych możliwości. Czy wiecie, co my robimy tymi rysunkami? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo’. Zgromadzeni na gali, nagrodzili słowa ministra owacją na stojąco. Odczytany został także list prezydenta Andrzeja Dudy, który napisał m.in.: ’Rozwój nowoczesnych technologii, w tym właśnie elektromobilności, niezwykle szybko zmienia świat. Polska gospodarka wykorzystała już proste rezerwy, a dalszy wzrost wartości produktów i usług może nastąpić właśnie wraz z postępem technologicznym’.

Poniżej prezentuję zwycięskie rysunki oraz kilka spośród tych, które odpadły. Więcej informacji można znaleźć w artykule w Bankier.pl.

Konkurs ElektoMobility Poland. Projekt CURIE autorstwa Mateusza Tomiczka.

Konkurs ElektoMobility Poland. Projekt BE-E autorstwa Sebastiana Nowaka.

Konkurs ElektoMobility Poland. Projekt SE1 autorstwa Damiana Wolińskiego.

Konkurs ElektoMobility Poland. Projekt JUNIOR autorstwa Łukasza Muszyńskiego.

Intrygująca akwarela Jerzego Kowyni odpadła ze względu na liczbę kół (miały być cztery).

Rysunek Born Electric przepadł z uwagi na nie spełnienie wymogu pastelowych kolorów.

Zbyt jaskrawa kolorystyka pogrzebała też szanse uroczego rysunku Andrzeja Kowalczuka.

Podsumowując udany konkurs ElektroMobility Poland należy podkreślić, że do zabawy udało się wciągnąć bardzo wiele osób, a nawet wywołać szeroki rezonans społeczny. Zapewne jedną z przyczyn tego niewątpliwego sukcesu był fakt, że wysokość nagród (50 tysięcy zł) była bardzo zachęcająca. Spółka ElektroMobility została utworzona i wyposażona w gotówkę (10 milionów złotych) przez państwowe spółki: PGE, Taurona, Eneę oraz Energę. Wprawdzie większość tych środków pochłoną pensje licznych pracowników, ale zapewne zostanie coś jeszcze na ciekawe inicjatywy. Na gali wręczania nagród minister Tchórzewski powiedział: ’Potrafimy wprowadzić w życie rzeczy, o których na świecie tylko mówi się od wielu lat’. Podobno miał na myśli kolejny konkurs: na rysunek obudowy akumulatora, który będzie miał dziesięciokrotnie większą pojemność od dotychczas stosowanych w samochodach elektrycznych. To będzie bomba!

7 komentarzy

  1. mmm777 14/09/2017
    • Jan Adamski 14/09/2017
  2. Jarek Gibas 14/09/2017
  3. Przemysław 15/09/2017
  4. mirek 15/09/2017
    • Jan Adamski 15/09/2017

Dodaj komentarz